Flaş Haber :
Hava Durumu

Sokak isyanda! '128 Milyar Dolar Nerede'

18 Nisan 2021
0 Haber Yorum
Sokaklar isyanda, vatandaş yeterin, yeterin yakamızdan düşün diyerek isyan etti. Bir daha AKP’ye oy vermeyeceğiz diyenler günden güne çoğalıyor, geçmişte AKP’ye oy verenler bugün BİNPIŞMAN”

Milyonlar Milyar dolarlar nerede soruyor. Milyonlar, CHP’nin astırdığı '128 Milyar Dolar Nerede' pankartlarının indirilmesine ve iktidarın hesap vermemesine tepkili.

Milyonlar soru sormanın Cumhurbaşkanına hakaret sayılması olsa olsa bizim gibi diktatörlükle yönetilen ülkelere has bir özellik olsa gerek” diyor. Vatandaş: Millet hakkını istiyor, CHP hakkımız olanın kimlere peşkeş çekildiğini soruyor. Bugüne kadar AKP’ye oy verdim, bundan sonra neden oy vereyim diye kendi kendime soruyorum. Halkımız aç, sokaklar işsiz kaynıyor ama devletin hazinesi bir şekilde boşaltılmış, yarınlarımız ve geleceğimiz buhar olmuş. Bu buharlaşma nasıl olmuş, kimlere verilmiş sormak birilerine hakaret oluyor. Bu nasıl bir anlayış, nasıl bir adalet?

Vatandaş: soru sormak, hak aramak anayasal bir hak ama bu zihniyet bizlere “Koyun” olun, sesiz olun, hakkınızı aramayın. Bu eylemleri yaparsanız Cumhurbaşkanına hakaret yapmış olursunuz. Bu korku imparatorluğunu hep birlikte yıkmalıyız, hep birlikte birlik olmalıyız ve demokratik yollarla hesap sormak zorundayız. Hesap vermeyenlerden sandıkta hesabını sormak namus borcumuzdur” dediler.

Video izle ve halk, sokak ne diyor gör…

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.