SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > YEREL

Mustafa Usta’dan Manifesto, İktidara ve Muhalefete Eleştiri…
17 Ekim 2019
CHP’nin teknik konularda en bilgili, tek bilgili eski Belediye Meclis Üyesi İnşaat Müh. Mustafa Usta, bu dönem Esenler Belediye Meclis üyesi adayı olmadı ama belediye çalışmalarını yakinen takip ederek muhalefetine Esenlerle ilgili hazırladığı raporla devam ediyor. İstanbul İnşaat Mühendisleri Odası Bölge Sorumlusu da olan Mustafa Usta Esenler Bölgede İlk Haber gazetesinin sorduğu sorularına net cevap verdi. Usta, hem AKP’li belediye başkanını, AKP meclis üyelerini, hem de muhalefet belediye meclis üyelerini uyararak bilgilerini paylaştı ve sert eleştirilerde bulundu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Mustafa Usta: 5393 Sayılı Yerel Yönetimler Yasası gereği her yeni yönetim stratejik planını hazırlar ve meclis üyelerine açıklama yapar. Bu yasal bir zorunluluk olduğu için bütün belediyeler bu uygulamayı yapar ve hazırladıkları stratejik planları Belediye meclisine sunarlar. Eskiden 1580 Sayılı Yerel Yönetimler Yasası vardı. Orada böyle bir şart yoktu. İsteyen hazırlar, isteyen hazırlamazdı. Tevfik Göksu' da yeniden seçildiği için 5 yıllık stratejik planını hazırlayıp sunmak zorundaydı, sundu, bizde basından takip ettik ve daha önceki seçim kazanımlarında hazırladığı 5 yıllık planlardan pek bir farkı olmadığını gördük. Genel geçer laflarla, (kim gelirse gelsin Esenler’i ben geliştireceğim, ben kalkındıracağım der.) havasında bir sunum yaptı. Sayın Göksu. Ne diyor? “Bizim projelerimiz paydaş analizlerine göre ortaya çıkan sonuca baktığımızda Esenler Belediyesi’ne verdikleri ortak puan ortalaması 92,6 olmuş”.  Bunu neye göre söyledi, elinde resmi bir veri var mı? Yok.
 
“GÖKSU’NUN KARŞISINDA CİDDİ BİR MUHALEFET YOK!”
Sn. Göksu reklamı ve uçuk sayılar söylemeyi çok sever. Hep uçar.  Karşısında ciddi bir muhalefet olmadığı için onun söylediği verileri analiz edecek, onun karşısında ona cevap verecek ciddi ve bilgi sahibi bir muhalefet olmadığı için bu veriler söylendiğiyle kalır.
 Ne demiş başka Başkan Göksu? “Kurumsal, kentsel ve toplumsal gelişim altında kendi dijital altlığı Türkiye’de en iyi olabilecek belediyeyiz”. Bu genel geçer bir laf. Türksat ile böyle bir çalışma başlatmış. Güzel… Bizim zamanımızda protokol yapma yetkisi vermiştik, onu yapmış. Bu zaten yasa çerçevesinde bütün ilçe belediyelerine gönderilmiş bir yazıydı. Bizim meclisimize de geldi, biz de yetkiyi verdik. İletişim alt yapısını kurmak. Bu zaten olağanüstü durumlarda yerel yönetimlerin Türksat altyapısından azami derecede faydalanmayı gerektirmesi gereken bir projeydi. Depremde kilitleniyor bütün iletişim ağları. Bunun kilitlenmemesi için altyapı çalışması yapılması gerekiyordu. Göksu, “özel bir çalışma başlattık” demiş. Eee çalışma başlattın da 26 Eylül’de yaşadığımız depremde bütün iletişim ağları çöktü. Sadece WhatsApp ile iletişim sağlandı. Muhalefet meclis üyeleri bununla ilgili tek laf etmemiş…
 
“ALTYAPI İÇİN KENDİLERİNE OY BİRLİĞİ İLE YETKİ VERMİŞTİK”
Mustafa Usta: Sen eğer ilçendeki nüfusuna göre altyapıyı hazırlarsan, vericiyi ona göre güçlendirirsen Esenler genelinde böyle bir sıkıntı yaşamazsın. Lokal bazda yaşamazsın. Türkiye’nin her tarafında Türksat hizmeti vermeye çalışıyor. Ama bir de alacak altyapının olması lazım. Biz o altyapıyı burada kursun diye böyle bir protokol izni vermiştik. Ama o altyapı hala hazır değil ki iletişim ağı çöktü. Şimdi bütün iletişim firmaları aralarında bir anlaşma yaptılar geçenlerde protokolü yayınladılar. Deprem anında tek bir hattan iletişim sağlayalım, hepimiz birlikte iletişim sağlayalım dediler. Bütün telefon firmaları aynı hat üzerinden çalışsın iletişim kopukluğunu minimuma indirelim dediler.
 
“GÖKSU ARSA SATARAK BÜTÇE YAPIYOR – ESENLER’İN BORCU HER YIL ARTIYOR”
Mustafa Usta: Kentsel dönüşüme geçmeden önce belediyemizin bütçesinin 330 milyondan 410 milyona çıktığını söylemeliyim. Geçen seneki bütçenin 108.5 milyonu (yaklaşık %33’ü)  arsa satışından elde edilecek gelir diye gösterilmişti. Bu arsa satışı da Oruçreis Mahallesi’ndeki 544 parselin kar payı paylaşımıyla müteahhit firmanın yapıp satacağı yapılardan elde edeceği gelirdi.  O da olmadı. İnşaat sektöründe yaşanan sıkıntılardan dolayı müteahhit battı. Şu anda o 544 parseli yapan müteahhit de battı, konkordato ilan etti. Daha o bütçeyi tamamlayamamışsın 410 milyon TL’lik bütçeyi ne ile sonuçlandıracaksın?  % 50’sini dahi sonuçlandıramaz, ben inanmıyorum. Esenler’in geliri yok. Bir deprem gerçeği var önümüzde. İstanbul depremini bekliyoruz.
 
“YAPILARIMIZIN YÜZDE 80 RİSKLİ, BİNALARIN % 80 İ DEPREME DAYANIKSIZ ”
Kentsel dönüşüme gelince… ‘16.500 riskli konutun transfer edileceği bol yeşil alanlı, yatay mimariyle yapılacak Türkiye’nin ilk akıllı ve güvenli şehri vs.’ söyleniyor. Esenler yaklaşık 26.000 bina bulunuyor.  Bu da 125.000 bağımsız bölümden oluşan bir yapı stoğu. Esenler’deki bu yapı stoğunun % 80 i depreme dayanıksız yapılardan oluşuyor. Bununla alakalı hiçbir çalışma yok. Tek çalışma 8.5 milyon metrekarelik askeri alanın rezerv konut alanı olarak bize devredilmesiyle alakalı çalışma. Burası Esenler Belediyesi’ne devredildi. Fakat buraya daha bir plan çalışması yapılmadı. Bizim binlik planlarımız 2013 yılında onaylandı. 2002 yılında 1/5000 Nazım İmar planlarımız yapılmıştı. Yaklaşık 11 sene sonra 1/1000 Uygulama İmar planlarımız onaylandı. Yasa gereği 12 ayda binlik imar uygulama planlarının yapılması gerekiyor. Eğer yetiştiremezseniz 6 aylık ek süre alırsınız. Bu ek süre içiresinde de yetiştiremezseniz suç işlemiş olursunuz.
 
Engel değil, onlar binlik uygulama planlarını yapamazlardı. Çünkü yasaya göre kişi başına 7 metrekare donatı alanı koymaları gerekiyordu imar planına. Bu donatı alanlarıyla Esenler’in maksimum nüfusu 360.000 olacaktı. Ama mevcutta 480.000 nüfusumuz var. 480.000 nüfusu 360.000 nüfuslu plana nasıl yerleştireceksin? Yerleştiremediğin için bu planlarınız yasa dışı olacaktı, yasaya aykırı bir plan olacaktı. Nitekim yapılan binlik uygulama planı da yasaya aykırıydı.
 
“HİÇ OLMAZSA BİR PLANIMIZ OLSUN DİYE DAVA AÇMADIK “
Ancak biz dava açmadık. Hiç olmazsa bir planımız olsun diye dava açmadık. Bu planla şu anda Esenler'de yapılaşma sürüyor. Askeri alan rezerv konut alanı olarak bize devredildiğinde biz dedik ki, Esenler içinden acil yıkılması gereken binalar tespit edilmeli. Donatı alanlarında imar planı yapılırken mevcut donatıya bakılmaz. Yasa gereği 7 ile 15 metrekare arası donatı alanı koymanız gerekiyorsa o imar planı içerisinde mevcut yapılaşmaya bakmadan donatı alanlarını yerleştirirsiniz. Belediye hizmet alanıydı, park alanıydı vs. alanları yerleştirirsiniz. Bu yerleştirilen alanların kamulaştırılması lazım. Buraların kamulaştırma maliyeti yaklaşık 2.5 - 3 milyon dolar. Esenler’in böyle bir parası olmadığı için kamulaştırmayı bize yapabilecek bir alt yapı, bir rezerv kaynak gerekiyordu. Bu kaynağı da nerede bulduk? Askeri alanda. 8.5 milyon metrekare.
 
“ASKERİ ALAN İÇİN CHP GRUBU OLARAK BİZ DE DESTEK VERDİK”
Bu askeri alanların bize verilmesi bedava sermayedir. Bu bizim de desteklediğimiz bir olaydı. Nitekim o protokol yapıldıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi’nin beraber yapacağı bir planla, üçlü protokolle bu yer bize verildikten sonra biz dedik ki; donatı alanlarının yapılaşmanın olduğu bölgelerdeki insanlarla anlaşalım. Oradaki insanları yeni yapılaşacak bölgeye taşıyalım. Bu mantıklı bir çözümdü, CHP grubu olarak biz de destekledik, oy birliğiyle geçti. Ama yapılaşmanın olması için önce imar planı olması lazım askeri alanın.  İmar planı yok. Bu imar plan çalışmasıyla alakalı yine protokol yapma yetkisini Tevfik Göksu’ya verdik. Dedi ki, “Biz Kiptaş vasıtasıyla buradaki konutları yapacağız”. Önce bu yetkiyi seçimden önce verdik. İBB’yi CHP alınca KİPTAŞ ile yapmaktan vazgeçti. “Ben TOKİ ile yapacağım” dedi. Bütüncül planlar yapılması gerekiyordu, parçalı planlar yapıldı. Bunları da 6306 sayılı yasayla bizim itirazımıza rağmen Bayındırlık İl İmar Müdürlüğü’nden geçirdi. Böylece 15 Temmuz Millet Bahçesi’nin olduğu kısma parçacıl bir imar planı onaylandı.
 
“GÖKSU SÖZ VERMİŞTİ, NÜFUS YOĞUNLUĞU ARTMAYACAK DİYE”
Onaylanan bu imar planıyla orada şu anda başlayan 9.500 konutluk inşaatın protokolünü yaptı. 5.000 konut TOKİ’ye, 4.500 konut da bize kalacak.  İyi ama Tevfik Göksu’yla rezerv konut alanının alınmasıyla ilgili çalışmalar başladığında konuşmamız Esenler nüfusunun 500 binin üzerine çıkmaması üzerineydi. Bu konuda mutabık kaldık. Her türlü desteği de vereceğiz size dedik. “Söz, nüfusu 500 binin üzerine  çıkarmadan bu transferi gerçekleştireceğiz” dedi. Ama uygulamaya bakılınca böyle değil. Duyumlarımıza göre de yaklaşık 150 bin nüfus artışını sağlamayı planlıyorlarmış.
“ESENLER’İN TAMAMINA 5 BİNLİK NAZIM PLANI YAPILMALI”
Mustafa Usta: Olması gereken; 2002 yılında yapılmış olan 5 binlik planlar askeri alan düşünülmeden yapılmış planlardı. Şimdi askeri alanla yani mücavir alan dışındaki yapılaşmamış alanla yapılaşmış alan hamur yapılarak Esenler’in tamamını ilgilendiren yeni bir 5 binlik nazım planın yapılması gerekiyor.  Acilen Esenler’de imarların durdurulması gerekiyor. Bu plan yapıldıktan sonra yeni 1/1000’lik imar uygulama planları yapılacak. Uygulama planlarında konut yapılmış yerlere eklenmiş olan donatı alanlarının tespiti yapılacak. Yani Esenler’in doğru dürüst envanterinin çıkarılması gerekiyor. Bu envanterden sonra yeni plandaki donatı alanlarının sahipleriyle yeniden protokol imzalanacak. TOKİ’ye verdiği kat karşılığında konuta karşı konut iyi ama siz burada nüfusu arttırırsanız Esenler yaşanmaz bir yer haline gelir. Aynı buradaki mücavir alanı oraya taşımış olursunuz. Esenler Türkiye’deki  en yoğun yapılaşmanın olduğu kent. Yoğunluk 1 deriz biz buna teknik manada. Aynı yoğun yapılaşmayı rezerv konut alanıyla verilen yerde de yaparsanız o zaman bunun kentsel dönüşümle ne alakası kalır. Bu mudur sizin kentsel dönüşüm anlayışınız? Biz teknik olarak bunun olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Ben İnşaat Mühendisleri Odası Bölge Sorumlusuyum.  Mühendisler Odası olarak da görüşümüz böyle. Kentsel dönüşümü yeni rant alanları oluşturmadan yapmak lazım.
 
“ASKERİ ALANA ESENLER’DEN 40 BİN KONUT TRANSFER EDİLMELİ”
Burada yaklaşık 15 milyar dolarlık bir yatırım olacak. Yaklaşık 200 bine yakın nüfus taşınacak oraya. Esenler ilçesinden 40 bin konut transfer edilecek. 10 bin konut da diğer ilçelerle bağlantı yollarının yapılmasıyla alakalı kamulaştırılacak alandan gelecek. Toplamda yaklaşık 50 bin konut gelecek. Çünkü askeri alanda 2.5 milyon metrekare şehir parkı olacak.  İstanbul’un tamamına hizmet edecek bu şehir parkına ulaşım gerekiyor. O ulaşım yollarının da diğer ilçelerle bağlantısında 10 bin konutluk civarında da donatı alanı çıkacak. Bu donatı alanı da transfer edilecek yani onlara da konut verilecek. Oradan yollar genişleyecek, o yolların genişlemesinden bazı binalar yıkılacak. O bina sahiplerine de oradan yer verilecek. Böylece ne olacak? Yaklaşık 200 bin civarında bir nüfus yaşayacak orada.
 
“6306 SAYILI YASA FIRSATÇI ZİHNİYETLE ÇIKARTILMIŞ”
Mustafa Usta: Biz diyoruz ki; konuta konut olarak vermeyelim müteahhitlere. Yani 40 bin, 50 bin konut ne ile yapılacak? Bir o kadar da müteahhide vereceğiz ve 90 bin konut yapılacak. Bir zamanlar biliyorsunuz Davutoğlu Başbakan iken projeyi Dörtyol Meydanı’nda tanıtmış ve 90 bin konutu seslendirmişti. Ama bu yanlış. Siz burada iş yeri karşılığında konut yaptırarak müteahhide nüfusu arttırmadan da bunu çözebilirsiniz. Çünkü yaklaşık 200 bin nüfus yaşayacak orada. Bu nüfusun alışveriş merkezlerine ihtiyacı olmayacak mı? Dükkanları müteahhitlere verirsiniz konut size kalır. Bir AVM karşılığında 20 bin konut yapar. Çok zor şeyler değil. Böyle bakarsanız burada nüfusu arttırmadan dönüştürebilirsiniz, çağdaş bir kent haline getirebilirsiniz.  Orayı çağdaş bir kent haline getirirken burayı da boşaltırsınız. Nüfus boşalır.  Ne trafik problemimiz kalır, ne donatı, ne de yeşil alan problemimiz kalır. Bütün yeşil alanları oradaki alana koyarsanız buradaki insanlar çocuğunu Halkalı’daki parka mı götürecek?  
3194 sayılı İmar Yasası’nda plan yapma şartları vardır. Bu kriterler içerisinde yaparsanız çağdaş bir kent oluşturursunuz. Ama siz fırsatçı zihniyetle çıkartılmış 6306 sayılı yasayı temel alarak Belediye Meclisi’ni, Büyükşehir Belediye Meclisi’ni devre dışı bırakarak imar planı yapıp Bayındırlık İl Müdürlüğü’nde askıya asıp insanlardan bunu kaçırarak plan yapmaya çalışırsanız şehirleşme yapmaya, kentsel dönüşüm yapmaya çalışırsanız çok şey çıkar. Ne oldu Havaalanı Mahallesi? “Kentsel dönüşüm projesi, herkes bizi örnek alıyor” dedi Tevfik bey.
“DÖNÜŞÜM DEĞİL, RANSTSAL PAYLAŞIM YAPIYORLAR”
Mustafa Usta: 2012 yılı Aralık ayında kentsel dönüşüm paneli yaptık biz Esenler CHP olarak. Ben orada anlattım. Yaklaşık 1.90 yoğunluğu olan bir kente 8.6 yoğunluklu bir kent oluşturdun bu mu kentsel dönüşüm? Mal sahiplerine 45’şer 50’şer metrekare konserve kutusundan daireleri yaptın. Araya bir bariyer çektin (Bulvar olarak nitelendiriyor Sayın Tevfik Göksu). Müteahhitlere kalan kısımlara havuzlu rezidansları yaptın. O konut sahipleri o konutlarda ya kapıcı olur ya da temizlikçi. Bu şekilde yapılan kentsel dönüşüme kentsel dönüşüm mü denir? Ben bunun rantsal paylaşım olduğunu düşünüyorum. Aynı şekilde Havaalanı Mahallesi’nde yapılan sistemin bir daha gelişmişi askeri alanda yapılacak. 15 milyar  dolarlık rant. Bir dönem de  Katarlılardan alınan 4 milyar dolar karşılığında buradan konut verileceği söylentileri vardı.
“PLAN YAPILDIKTAN SONRA ASKIYA ÇIKARTILIR”
Mustafa Usta: Şimdi duyuyorum ki Göksu diyormuş ki (biz planları yaptık, askeri alanın tamamının planını yaptık). İyi de bu planlar nerede? Hani askıya da asılmadı. Sizin odanızdaki plandan bizim haberimiz yok. Planda aleniyet şartı vardır 3194  sayılı yasada. Diyorum ya imar plan yapma şarları, kriterleri vardır. Plan yapılana kadar gizlilik esastır. Plan yapıldıktan sonra askıya çıkartılır ve vatandaşın itirazları değerlendirilir. İtiraz edecek insanlar partililer, vatandaş, o parsellerde hak sahibi olanlar, etkilenen kesimler, STK’lar.  Bunların hepsinin bu planları eleştirmesi gerekiyor. Olumlu ya da olumsuz bu süreç tamamlandıktan sonra bu plan yürürlüğe girer. Plan bir bütün olmalı.
Peki bu konutlar, gerçekten kentsel dönüşüm için mi, yoksa bütçe açığını kapatmak veya sadece bahsettiğiniz gibi rant elde etmek için mi?
Mustafa Usta: Burada soru işaretleri hiç kapanmıyor.  Hareket halinde sorular, bu soruların cevaplarının verilmesi gerekiyor. Ben yapılmışa bakarak yapılacakları gözlemlerim. Ne yaptı? 9.500 konutu kısmi olarak hemen imara açtı. TOKİ ile sözleşme yaptı verdi. 4.500 konut bize kalacak, 5.000 konut TOKİ’nin olacak. Bu sözleşmede TOKİ’nin konutlarının Esenler halkına satılacağıyla ilgili bir müeyyide koydun mu? Yok. TOKİ kime satacak bu konutları? Parayı kim verirse ona satacak. 5 bin konut yasa gereği konut başına 4 kişi diye hesaplanır ilave 20 bin nüfusu ekledik. Sana kalan 4.500 donatı alanlarının transferiyle ilgili vatandaşla sözleşme imzalayarak devrediyorsun ki ayrı tartışılması gerekiyor. 
VATANDAŞ NE ALACAĞINI BİLMİYOR
Kafadan 20 bin konut arttırdın geri kalan 4.500 konuta gelince sen bunları nasıl transfer yapacaksın? Protokol metni var mı önünde vatandaşa açık? Böyle bir metin yok. Diyor ki, (vatandaş müracaat etsin bize, yerimi belediyeye veriyorum, karşılığında oradan bana bir şey versin). Ne verecek? Basit bir arsanız varsa kat karşılığı verirken bile inşaatın kaç metrekare olacağı, kaç kat olacağı, müteahhidin ne kadar istediği, size hangi kalitede, kaç tane konut vereceği her şey nettir. Gider noterde anlaşırsınız ona göre sözleşmenizi yaparsınız, tapunuzu verirsiniz. Alacağınız da bellidir, vereceğiniz de. Ama Esenler Belediyesi uygulamasına bakarsak vatandaşa talep formu gönderiyor. Esenler Belediyesi’nin alçağı belli ama vatandaşın alacağı belli değil.
 
Aynı Havaalanı konutlarında da öyle oldu. Dedi ki (100 metrekare daireye 100 metrekare daire vereceğiz). Sonra iş değişti. 80 metrekare daire vereceğiz. Sonra dediler ki bu parasız da olmaz.  Yaklaşık rakamlar söylüyorum, 30’ar milyon(Eski Parayla) daha ekstra para aldı ki o zaman 600 liraydı inşaatın metrekare maliyeti Bayındırlık birim fiyatlarıyla. Verdiği daireler 55’şer metrekare. 25 metrekare nerede? 25 metrekare otoparkınız dedi. 3+1 dairesi varken vatandaşın 1+1 dairesi oldu. Ne oldu vatandaş mağdur oldu. Otoparkları da şu anda kullanamıyorlar. Kat irtikafında da Yönetim Planında otoparkın kullanımı iş yerlerine verilmiş. Bu mudur kentsel dönüşüm? Vatandaşa söyledikleri kentsel dönüşüm bu. Ama rezidanslar var diğer tarafta. (Siz aidatlarını ödeyemezsiniz o yüzden size yapmadık havuzlu rezidans) dediler.  Yaptığınız bu. Onun için yapacağınızın ne olduğunu tahmin edebiliyorum. Bana kötü yönde  tahmin edecek şansı vermeyecek eylemlerde bulunacaksınız ki kötü düşünmeyeyim. Devletin bu rezerv alanı vermesi bir şans, bir çıkış yolu.Yoksa Esenler’deki bu donatı alanlarını kamulaştırıp orayı kullanıma açmanın maliyeti 2,5- 3 milyar dolar. Esenler’in böyle bir bütçesi yok. Askeri alanın verilmesi bir sermayedir Esenler için. Bunu kötü yönde kullanmamak gerekiyor. 500 bin nüfuslu, çok çocuklu, fakir işçi ailelerinden oluşan bir kent Esenler. Esenler’in sanayisi yok, Esenler’in insanı çevre ilçelerde çalışıyor. Esenler’de iş yeri yok. Esenler’de 10.000’e yakın iş yeri var. Bunların 9.800 tanesi kaçak, iskânsız. Bu iş yerlerinin sahipleri de Esenler’de oturmuyor. Çoğu çevre ilçelerde oturuyor. Bunların ekonomisini nasıl düzelteceksiniz.   Bu insanlara (eski dairenizi alıyorum, yeni daire vereceğim) diyeceksiniz. Vatandaş öyle bekliyor
Bütün bu dediklerinizi belediye meclisinde dillendirebilecek, teknik altyapı ve bilgi donanımına sahip meclis üyeleri var mı?
Mustafa Usta: Şu anda meclisin yapısı, bilgi sahibi olmayan insanlardan oluşuyor. Siyasi partiler yasasının, seçim yasasının eksikliğinden kaynaklanıyor. Partide destekçilerin varsa bir yere geliyorsun. Ama bilgin var mı, yok mu hiç önemli değil. Esasen Siyasi Partiler Yasası’nda, Seçim Yasası’nda meclis üyelerinin belli bir niteliği olması gerekiyor. En azından şart koşulması gerekiyor. Her siyasi parti ilk üçe bir tane inşaat mühendisi, mimar, avukat ve mali müşavir gibi mesleklerden aday koyması gerekiyor.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
AKP’nin Emekli Vekili Bürge’ye Yandaşlık Kıyağı…08 Temmuz 2020
Kaftancıoğlu susmaya – Yolsuz yolmaya devam… 08 Temmuz 2020
Kılıçdaroğlu “kağıt üzerinde” harika (!) bir aday bulmuş 07 Temmuz 2020
Korkutan Deprem Raporu: Göksu, Suçlu İmamoğlu Derse Şaşırmayın…07 Temmuz 2020
Cinsel istismar şüphelisi tutuklandı07 Temmuz 2020
Babacan ve Davutoğlu Proje –Kılıçdaroğlu Ne… ?06 Temmuz 2020
Esenlerde iki aile birbirine girdi -ortalık savaş alanına döndü04 Temmuz 2020
Tevfik Göksu’nun Kardeşi Katar’a Büyükelçi Olarak Atandı03 Temmuz 2020
Kadere Bak Kimler Kimlerle Yan Yana02 Temmuz 2020
​Muhtar Murat Ateş’e Geçmiş Olsun Dileklerimizle...01 Temmuz 2020
Bu kurultaydan demokrasi değil faşizm çıkar…29 Haziran 2020
Balo; Altından Cemevi Yeri Versen de Kabul Etmeyeceğiz28 Haziran 2020
Kanal İstanbul Projesi’ne Karşı Doğamızı ve Halkımızı Savunmaya Devam Ediyoruz!28 Haziran 2020
CHP’nin Solu Delegelere Açık Çağrı Yaptı26 Haziran 2020
ÖZGÜR BASIN HAKARETLE SUSTURULAMAZ!!!22 Haziran 2020
Savunma: “Faşizme karşı omuz omuza”22 Haziran 2020
İBB'de Fen İşleri Müdürü Mardinli Recep Korkut…22 Haziran 2020
Esenler’de Liselere Geçiş Sınavında “ herkes terledi” 20 Haziran 2020
Esenler her yağmurda rezil durumda – Suçlu İmamoğlu’mu?19 Haziran 2020
CHP Esenler “KAYMAK” değil birbirini yiyor…19 Haziran 2020
Canan Kaftancıoğlu’nun yengesi yoğun bakımda…15 Haziran 2020
Ecevit'e 'Karaoğlan' adını veren 'Şaşo Nene' hayatını kaybetti14 Haziran 2020
Başak Demirtaş'a iğrenç saldırıya gözaltı...14 Haziran 2020
Basın Danışmanı Kocaman, Basınla Kahvaltıda Buluştu12 Haziran 2020
Göksu Böyle Söz Vermişti…Sözler Havada mı Kaldı???09 Haziran 2020
Esenler’in Çınarı Elveda Dedi…08 Haziran 2020
Esenler’de ortalık karıştı! Tekme tokat birbirine girdiler08 Haziran 2020
Bakan Kurum: 5 bin konut Esenler’de ki riskli binalar için 08 Haziran 2020
Esenler'de AKP’li bankerler 7,3 milyon liralık 3 ihaleye çöreklendi…06 Haziran 2020
THY PANDEMİ SÜRECİNİ FIRSATA MI DÖNÜŞTÜRÜYOR?04 Haziran 2020
AKP'li Belediye Başkanı Tevfik Göksu'dan yandaşa milyonluk kıyak ihale!04 Haziran 2020
CHP'nin Abisi, Efsane Çınarı Halil Özden son yolculuğuna uğurlandı02 Haziran 2020
CHP’nin Efsane Çınarı Halil Özden Vefat etti...02 Haziran 2020
Uzaktan Kumandalı Şahin Zırvaladı - Bocaladı31 Mayıs 2020
AKP’li Göksu Camiyi Sattı - Muhalefet Uyudu29 Mayıs 2020
AKP’li Esenler Belediyesi’ne borçlanma yetkisi28 Mayıs 2020
Bölükbaşı: Bayramlar huzurun, mutluluğun vuslata ermenin günleridir 23 Mayıs 2020
Yüksel Kılıç’tan Bayram Mesajı23 Mayıs 2020
AKP Esenler İlçe Başkanı “Eşcinsellik” Yasasına Cahil…23 Mayıs 2020
“CHP Esenler İlçe Başkanı ve Yöneticileri Emek Hırsızı ve Yalancıdır”21 Mayıs 2020
İstanbul gevşedi trafik kilitlendi…20 Mayıs 2020
MHP Camiasının Acı Günü…20 Mayıs 2020
Esenler 19 Mayıs saat 19:19’da balkonlara çıktı!19 Mayıs 2020
Ütebay, Gaflet -Dalalet -Hatta Hıyanet İçinde – Hesap Soran Yok!19 Mayıs 2020
CHP Esenler Örgütü İsyanda… İBB iştiraklerine bir kişi…18 Mayıs 2020
Esenlerin 65 yaş üzeri “çoğunluğu” sokağı tercih etmedi…17 Mayıs 2020
Esenle CHP ilçe başkanı şeyhülislam temsilcisi gibi…17 Mayıs 2020
İmamoğlu, Otogar’daki yenileme çalışmalarını inceledi16 Mayıs 2020
Esenler İYİ Parti’den İhtiyaç Sahiplerine Erzak Yardımı15 Mayıs 2020
Göksu, Esenleri ve “Akıllı Şehri” Konuştu – Transferi Konuşmadı…14 Mayıs 2020
CHP Esenlerin Üçlü Çetesi, Usta’nın Kara Tırnağı Olamadı… 12 Mayıs 2020
CHP’li Zeybek, Kemer Mahallesinde “GÖÇÜKTE” vatandaşları dinledi11 Mayıs 2020
Esenler Kemer Mahallesinde O İnşaatın İstinat Duvarı Çöktü08 Mayıs 2020
Esenler Kemer Mahallesinde panik... Yol yarıldı…07 Mayıs 2020
Onlar yaşıyor - Deniz ile Yusuf 25, Hüseyin 23 yaşında06 Mayıs 2020
ESENLER GEVŞEDİ SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI! 05 Mayıs 2020
DEVRİMCİ KALPLER SENİ ASLA UNUTMAYACAK04 Mayıs 2020
Dünya Basın Özgürlüğü Gününü Yaslı Kutluyoruz... 03 Mayıs 2020
CHP Sol Kanat Mehmet Aslan’ını “İnçe Memed’i” kaybetti 03 Mayıs 2020
Esenler Kazımkarabekir 1 Mayıs İçin Balkonlarda!02 Mayıs 2020
Esenler, Kural Tanımıyor Reis ve Virüs Takmıyor30 Nisan 2020
İşçilere Sefalet Ücreti… Kendilerine Ballı Kaymak30 Nisan 2020
Tozkoparan’a plan “Kentselle, riskle toz duman” 30 Nisan 2020
Bir Tarafta Uzatılan el Diğer Tarafta Halkın Cebine Uzanan el 27 Nisan 2020
Esenler Meydanı ve Davutpaşa Caddesine Yeni Karar27 Nisan 2020
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden açıklama! 11 Mayıs'a kadar uzatıldı26 Nisan 2020
AKP’li Esenler Belediyesinin “YASAKSIZ” resitali 26 Nisan 2020
Yarkadaş, 'AKP maskeyi karneye bağladı'25 Nisan 2020
Babacan’ın ne farkı var Atatürk düşmanlarından23 Nisan 2020
Cemal Kaya’dan, 23 Nisan Kutlama Mesajı…22 Nisan 2020
Ütebay, Göksu’yu Takoz’a Benzetti22 Nisan 2020
Esenler Menderes Mahallesinde "Feci" Motor Kazası20 Nisan 2020
AKP’li Sadıkoğlu, beraber yürüdüklerinden koptu20 Nisan 2020
Göksu, CHP İlçe Başkanını Adam Yerine Koymamış…17 Nisan 2020
Esenler Koronavirüsle kafa buluyor - Böyle önlem alıyor!16 Nisan 2020
GAZETECİ ÜMİT KILIÇ’I; RAHMETLE ANIYORUZ… 16 Nisan 2020
Esenler Tüm Uyarılara Rağmen Sosyal Mesafesiz15 Nisan 2020
Meclise gitmediler mahkemeye gideceklermiş!!!14 Nisan 2020
Esenler Zabıtası sesiz dostlarımızı yalnız bırakmadı…13 Nisan 2020
Esenler’de fırıncı kavgası (Düzeltme) 13 Nisan 2020
Esenler Kızılay Şube Başkanı Ekmek Dağıttı...11 Nisan 2020
Esenler’deki Fenerbahçelilerden örnek davranış 10 Nisan 2020
Esenler Cumhuriyet Meydanı Yaya Trafiğine Kapalı09 Nisan 2020
Esenler Semt Pazarlarında “Koronavirüsü” Takan Yok!08 Nisan 2020
Esenler’de Çatı Uçtu Bir Kişi Yaralandı…07 Nisan 2020
Göksu bilime ve bilim adamlarına inanmıyor04 Nisan 2020
Esenler’de Sağlıkçılar, Polis ve Zabıta 7 Gün 24 Saat Görev Yapıyor02 Nisan 2020
Esenler’liler Bin TL İle Koronavirüsü Deldi…01 Nisan 2020
Esenler Zabıtası- Çarşı Pazar El Ele 01 Nisan 2020
Esenler “Seyahat İzin Belgesi” İçin Kaymakamlığa Akın Etti 31 Mart 2020
Esenler Koronavirüste en Riskli İlçe31 Mart 2020
Esenler Semt Pazarlarında “KORONAVİRÜS” Sessizliği 29 Mart 2020
Sendika Başkanı Yazıcı’dan Bakan Koca’ya Sitem 28 Mart 2020
SAADET PARTİSİ İSTANBUL İL BAŞKANI DR. ABDULLAH SEVİM’DEN KANAL İSTANBUL TEPKİSİ:27 Mart 2020
Gazeteci Ferhat Canbey babasını kaybetti25 Mart 2020
Böyle giderse fatura ağır olur!…23 Mart 2020
Başkan Şükrü Şahin’in acılı günü 20 Mart 2020
​Esenler’deki "Y.T.Ü" öğrenci yurdu karantina için boşaltılıyor16 Mart 2020
DAĞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ16 Mart 2020
Bakanlık 81 İl Valilerine Ek Genelge Gönderdi15 Mart 2020
Koronavirüs ve CHP İl Kongresi...15 Mart 2020
Esenler Esnaf odası STK’larla corona virüsünü konuştu 14 Mart 2020
CHP’nin Kahve işletmecisinden Ütebay’a Tepki 11 Mart 2020
İbrahim Turhan Lisesinin Bahçesi İşgal Altında11 Mart 2020
Yıldız İşletme Kulübü “Yıldızlı Gülüşler” için Nevşehir’deydi!08 Mart 2020
8 Mart Dünya Kandınlar Günü'nde özgürlüğe koştular08 Mart 2020
Esenler Ortopedik Engelliler Muhtarlarla Kahvaltı Yaptı07 Mart 2020
Esenler Meclisi Karıştı Kavgaya Ramak Kaldı06 Mart 2020
İmamoğlu: “Halk Marketler’i, Halk Lokantaları” Açacağız04 Mart 2020
Gencecik kuzunun annesi, o şeridin arkasında uzaktan bakıyor evladına... 04 Mart 2020
Esenler meclisi topyekun savaşçı…03 Mart 2020
Akp’li Çetinkaya ve Gökçebaş Kemal’le Yine Kafa Buldu03 Mart 2020
CHP’den İstanbul’un 39 belediye meclisinde ortak bildiri02 Mart 2020
Esenler’in 17. Mahalle Muhtarı Hülya Demiryürek 02 Mart 2020
Çetinkaya: Kimliklere ve İnanç Gruplarına Aynı Mesafedeyiz02 Mart 2020
CHP İSTANBUL İL YÖNETİMİ GÖREV DAĞILIMI YAPTI 27 Şubat 2020
Esenler Müftüsü Şekerci taziyeleri kabul ediyor…26 Şubat 2020
CHP Esenler İlçe Başkanının Atatürk'e büyük saygısızlığı26 Şubat 2020
Esenler Esnaf Odası Muhtarlarla Kahvaltı Yaptı 26 Şubat 2020
“Esenler Kaymakamı Karataş’a “Helal Olsun…”25 Şubat 2020
Esenlere hizmet verenler ESDEF’in kahvaltısında buluştu 22 Şubat 2020
Esenler'de de ağır hasarlı binalar yıkılacak21 Şubat 2020
“Ya Kanal Ya İstanbul” Koordinasyonu Toplanıyor20 Şubat 2020
İYİ Parti Esenler İlçe Kongresi Bitti Ama!!!18 Şubat 2020
CHP’li Turna, İl Kongresinde Kaymakçı’ların Üstünü Çizdi…14 Şubat 2020
Müfteri Şahin, Cumhuriyeti Bile Taklaya Getirdi12 Şubat 2020
Kaya “CHP’de buyruk mu işleyecek, hukuk mu işleyecek?”11 Şubat 2020
İlaca erişim temel bir haktır. Öyle kalmalıdır...11 Şubat 2020
Alevi Canlar, “Göksu’ya İnanmıyoruz…”09 Şubat 2020
PSAKD Esenler Şubesi Kongresini Yaptı09 Şubat 2020
AKP’li Gökçebaş, “Muhalefet Değişmeli” 08 Şubat 2020
Esenler Belediyesi Prim Borçlarına Karşılık Ne Varsa Satıyor07 Şubat 2020
Burhan Kuzunun Külliyeli Basına Güç Devşirmesi 04 Şubat 2020
İyi partili Şahin’i “Meclisin Soytarısına” Benzetmek…03 Şubat 2020
Esenler’deki Trabzonluları yasa boğan ölüm02 Şubat 2020
Yavuz Selim Mahallesinin Muhteşem Türk Sanat Müziği Konseri01 Şubat 2020
Esenler Esnaf Odası Başkanı Şahin Projelerini Anlattı… 31 Ocak 2020
Özel Hastaneler Vatandaşı Soyuyor…30 Ocak 2020
Gürsel Tekin: CHP’de tayin ve atama sistemi olmaz!29 Ocak 2020
Kızılay olmuş “ARPALIKAY”29 Ocak 2020
“Asla Yalnız Yürümeyeceksin" diyen Kadınlar bir araya gelecek24 Ocak 2020
Katledilişinin 27. Yılında Uğur Mumcu’yu Saygıyla Anıyoruz!24 Ocak 2020
Esenler Finali’n Bursluluk Sınavına Kayıtlar Başladı23 Ocak 2020
Bakırköy’de kirli delege pazarlığı21 Ocak 2020
Esenler Kemer Park Evleri Olağan Genel Kurulu yapıldı21 Ocak 2020
Yenihayat Ailesinin ve Sporun Acı Günü…21 Ocak 2020
Esnaftan Yürekleri Isıtan Görüntü20 Ocak 2020
Genç Araklı’lı Derneğinden “Görkemli” Hamsi Festivali 20 Ocak 2020
Arkan, Engelleri Sevgiyle, Hoşgörüyle Aşarız20 Ocak 2020
Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Bir İlk! 18 Ocak 2020
Trabzon’un Devrimci- Yurtsever Doktoru, Son Yolculuğuna Hüzünle Uğurlandı17 Ocak 2020
Esenler Belediyesi’nin “Çılgın Konser” İhalesi 16 Ocak 2020
Esenler’deki Maçkalılar Tunç Ailesinin Cenazesinde Buluştu15 Ocak 2020
Esenler’de Yaşayan Kadının Katili Oğlu Çıktı15 Ocak 2020
Esenler İlçe Sağlığın Acı Günü15 Ocak 2020
Şehit Kamil’in Yaşayan Son Kardeşi Esenler’de Yoğun Bakımda14 Ocak 2020
Hüseyin Aksu’nun Kaftancıoğlu’nu Kekleme Planı 13 Ocak 2020
HDP Esenler İlçe Örgütü şölenini gerçekleştirdi…12 Ocak 2020
Kıvırcık Ali’yi, Esenler Özlemle Andı 12 Ocak 2020
Esenler’deki AKP’liler Bir Bir Mesihçi Olmaya Başladılar 11 Ocak 2020
Esenler’de Muhalefetin “İSPARK” Kart Alavere Dalaveresi10 Ocak 2020
Esenler’’de Gençlere ve Yaşlılara Leziz Bir Ortam “LİTROS CAFE” 10 Ocak 2020
Esenler Belediyesi ÖZTÜRK’ü İnancından Dolayı mı İşten Çıkartı? 08 Ocak 2020
Devrimci Yurtsever Metin Göktepe Anıldı 08 Ocak 2020
Yıldız Teknik Yılın Yıldızlarını Seçiyor 08 Ocak 2020
Göksu ailesinin acısını İstanbul paylaştı07 Ocak 2020
CHP Bayrampaşa Mutlu Dedi… Mutlu Oldu07 Ocak 2020
Esenler’de Hamsi, Tulum ve Kemençe Şöleni05 Ocak 2020
ESDEF Kick Boksun Altın Kızını Ağırladı04 Ocak 2020
CHP’li Beser Uludağ Hakka Yürüdü- Herkesi Üzdü 03 Ocak 2020
Şükrü Şahin Yeni Yıla Teşekkürle Başladı03 Ocak 2020
Küçükkeleş Ailesinin Acı Günü02 Ocak 2020
Selahattin Demirtaş'tan Yeni Yıl Mesajı01 Ocak 2020
Esenler İlçe Kongresinde Kayanın Rakibi Bülent Öğüt –Kazanan Faşizm…01 Ocak 2020
Esenler'de Rüzgar Nedeniyle Çatı Uçtu 30 Aralık 2019
İBB’nin Marifetli Başkanvekili'nin Kirlilikleri Bitmiyor 30 Aralık 2019
Esenler’de Madde Bağımlısı Genç Direğe Çıktı…28 Aralık 2019
Akşener ve TKH Kanal İstanbul'un ÇED Raporu'na İtiraz Etti…27 Aralık 2019
CHP’lilerin Abisi Babacan Verdi Veriştirdi27 Aralık 2019
TEMA Vakfı İstanbul Esenler’de Gönüllü İlçe Sorumlusu Arıyor!26 Aralık 2019
​CHP Esenlerin Kağıt Sallayan Yöneticisi- Bunları da… SALLA25 Aralık 2019
​CHP Esenler İlçe Kongresinin Kazananı Sağcılar Oldu 23 Aralık 2019
Başarısızlığın Sorumlusu Ütebay ve Ekibinindir21 Aralık 2019
Eyidoğan, “Kanal İstanbul Bazı Fayları Harekete Geçirebilir”20 Aralık 2019
Abdurrahim Karslı’dan Kuzu-Kuzu “Sülün Osman” Benzetmesi19 Aralık 2019
Çiftehavuzlar Sakinleri "Dönüşsün" Diyor Ama… 17 Aralık 2019
Kazım Karabekir İlkokulu’dan anlamlı proje16 Aralık 2019
Tanrıkulu: AKP İktidarı Anadolu Topraklarını Alevilerden Arındırma Projesidir 16 Aralık 2019
İmamoğlu: Esenler’de Bir Meydan var Gitmesek de Görmesek de13 Aralık 2019
Çakma CHP'liler ”Tavuk” gibi mahalleyi ayağa kaldırdı 13 Aralık 2019
Kuzu: Şu An ki Aklım Olsa Böyle Bir Çeteye Asla Destek Olmazdım13 Aralık 2019
Ütebay bukalemun gibi “ihanet… İhanet…12 Aralık 2019
AKSU VİTAL Doğal Ürünler Esenler Üçyüzlü de 12 Aralık 2019
Kaya, CHP Esenler’de İyi Temsil Edilemediği İçin Adayım11 Aralık 2019
Göksu Salı Pazarına Bir Türlü Yer Bulamıyor10 Aralık 2019
Bakırköy'de binler “Krizin faturasını ödemeyeceğiz” diye haykırdı 08 Aralık 2019
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu “Medeniyet Gerilemesi Yaşıyoruz”07 Aralık 2019
Erdem, Esenler’de Taraf Oldu, Delege Avcılığına Soyundu07 Aralık 2019
Göksu Uçtu- Sosyal Medyadan Tepkiler Geldi05 Aralık 2019
Hüseyin Akif Koç’un Uluslararası Başarısı05 Aralık 2019
Esenler Sosyal Yardım İşleri Ve Zabıta Sahip Çıktı… 03 Aralık 2019
Vergi Yüzsüzlerini mi Deşifre Yapıyorsunuz03 Aralık 2019
Çetinkaya, Kemal Şahine “Ciddiyetsiz” dedi02 Aralık 2019
AKP'li Esenler Belediyesi Vatandaşları Ulusala Şikayet Etti 01 Aralık 2019
Cemal Kaya Başkan Adaylığını Açıkladı 01 Aralık 2019
Yeşilyurt: Hasip Dinçsoy’daki Öğrenci Darp Olayı Yalan!29 Kasım 2019
Esenler Ressam Şevket Dağ İlkokulu Öğretmenleri ve Öğrencileri Geçmişi Yaşattı29 Kasım 2019
Atışalanı Anadolu Lisesi “VAY BE” Dedirtti28 Kasım 2019
Problem Zihniyet Problemi, İnsan Problemi Değil27 Kasım 2019
Cemal Kaya’dan Öğretmenler Günü Mesajı24 Kasım 2019
Esenler Kemer Caddesi Prestiji- Tek Yönlü Trafik 23 Kasım 2019
​Dibi ,” Gözlükte Standardı Ben Çıkardım22 Kasım 2019
Caymaz ailesinin acı günü21 Kasım 2019
Esenler'de yarışan iki otomobilden biri takla attı 2 yaralı20 Kasım 2019
Esenler AGD Siyer-İ Nebi Ödülleri İçin Hazır19 Kasım 2019
Yıldız Teknik Üniversitesi CV’ni Güncelle Etkinliği16 Kasım 2019
Esenler Saadet Partisinden Siyonizm’e VERYANSIN…16 Kasım 2019
ESDEF’li Bayanlardan Yerel Basına Kahvaltı…16 Kasım 2019
CHP’nin Şovmen Meclis Üyesinden Paralı Rüşvet Kokan Haberi13 Kasım 2019
Burhan Kuzu Bizi Dolandırdı Dedi Savcılığa Dilekçe Verdi13 Kasım 2019
7 Yaşındaki Öğrenciden Öğretmenine Taciz İddiası 12 Kasım 2019
Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mümtaz Soysal Yaşamını Yitirdi11 Kasım 2019
CHP’li Başkanın “O Adam” Dediği Aziz Atamızı Andılar 11 Kasım 2019
Atamızı Tüm Yurtta Saygıyla Antik…10 Kasım 2019
Ekrem İmamoğlu, 10 Kasım'da mevlit okutup lokma dağıtacak09 Kasım 2019
Kılıçdaroğlu: Türkiye Genelinde Büyük Bir Başarıya İmza Atacağız09 Kasım 2019
AKP’li Kuzu’dan Haberimize Jet Yalanlama…07 Kasım 2019
AKP’li Burhan Kuzu'nun Dolandırıcılık Yaptığı İddia Edildi 07 Kasım 2019
İmamoğlu: Ata’mızın anısını hissedilir hale getirme konusunda özel çabalarımız olacak07 Kasım 2019
CHP Esenler İlçe Başkanının Atamıza Saygısız Pankartı 06 Kasım 2019
CHP Esenler İlçe Yöneticilerinden Delegeye Kaymak Sözü06 Kasım 2019
Dedeoğlu Ailesini Üzen Ani Ölüm…05 Kasım 2019
Esenler'de Çöp Kamyonu Bir Kadını Hayattan Kopardı 03 Kasım 2019
Hocaların Hocası Hilmi Dereli, Spor Camiasını Yasa Boğdu…03 Kasım 2019
Erdal İnönü Zincirlikuyu’da Saygıyla Yad Edildi…31 Ekim 2019
Kaya: Cumhuriyetin Meşalesi Sönmeyecektir…29 Ekim 2019
Bir çift mavi gözün ışığında Cumhuriyet'in bekçisiyiz ilelebet...28 Ekim 2019
CHP’li Dindar’dan B. Paşa 2020 Bütçesine Hayır23 Ekim 2019
Aslan Ayar ve İhsan Ayar’ın Biricik Anneleri Vefat Etti…21 Ekim 2019
CHP Esenlerin Kaymakçı İlçe Başkanı21 Ekim 2019
Esenler Belediyesi ile “TELMAŞA” Cemevi Protokolü20 Ekim 2019
Saadet Partisinden İstanbullulara Deprem Uyarısı 20 Ekim 2019
İYİ Parti Esenler Kongresinde CHP’nin Feodallerine Tepki20 Ekim 2019
CESU Danışmanlık Hizmetlerini Kahvaltılı Toplantıda Anlattı19 Ekim 2019
Bu Seviyesizlik ve Saygısızlık Hiç Hoş Olmadı… 18 Ekim 2019
Göksu’nun Trabzon ve Trabzonlu Sevgisi Bitmiyor… 17 Ekim 2019
CHP Esenler İlçe Başkanı Yine Salladı-Yalan mı Söyledi? 16 Ekim 2019
Ali Topuz’un vefatı, CHP'lileri Üzdü...15 Ekim 2019
“Hangi Göksu” Toplanma Alanları İki Bin mi, On Bin mi? 14 Ekim 2019
CHP Meclis Üyesi Şahin Göksu’dan Fırça Yemeye Doymuyor 12 Ekim 2019

https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH

www.7-24 ESENLER HABER haber.com - www7-24 esenler esenler.com ESENLER HABER haber esenler esenler haber