Flaş Haber :
Hava Durumu

McCurry Veda Etti…

04 Ağustos 2011
0 Haber Yorum
“Afgan Kızı” fotoğrafıyla üne kavuşan Steve McCurry, kariyeri boyunca kullandığı Kodachrome filmlerine tarihî bir sergiyle veda ediyor.

 

 

 

 

 

 

McCurry Veda Etti…

“Afgan Kızı” fotoğrafıyla üne kavuşan Steve McCurry, kariyeri boyunca kullandığı Kodachrome filmlerine tarihî bir sergiyle veda ediyor.

McCurry, fabrikadan çıkan son 36 filmle Hindistan, New York ve İstanbul`da çekimler yaptı. Ünlü oyuncu Robert de Niro, Hintli aktör Aamir Khan, Magnum Fotoğrafçısı Elliott Erwitt`in portrelerinin yer aldığı `Son Kodachrome Filmi` sergisi, dünyadan önce İstanbul Modern`de.

Onun için `Hüzünlü Bir Veda Senfonisi`ydi önceki akşam İstanbul Modern`de açılışı yapılan `Son Kodachrome Filmi` sergisi. Fotoğraf kariyerinin başından itibaren bu filmi kullanarak Hindistan`dan New York`a kadar unutulmaz kareler çekmiş, farklı kentleri, kişileri tanıştırmıştı
milyonlarla. Bugün ise Kodachrome fabrikasından çıkan son 36 filmi ile bir dönemi kapıyordu dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Steve McCurry.

Onu yalnız bırakmayıp İstanbul Modern`e gelenler ise hem McCurry`nin hüznüne hem de dijital öncesi fotoğraf dünyasında kült kabul edilen Kodachrome`un son karelerine tanıklık ediyor.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.