Flaş Haber :
Hava Durumu

Kimse ilkokul öğretmenini unutmaz.

16 Aralık 2013
0 Haber Yorum
Esenler Belediyesi’nin “Kendi Hedefini Kendin Seç” sloganıyla yürüttüğü “Birlikte Kitap Okuyoruz” projesi kapsamında öğretmenlik mesleğiyle ilgili tecrübelerini Esenlerli öğrencilerle paylaşan Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert, “Öğretmenlik, insanlara yön veren, insanı hayata kazandıran meslektir” dedi.

Kimse ilkokul öğretmenini unutmaz

Esenler Belediyesi’nin “Kendi Hedefini Kendin Seç” sloganıyla yürüttüğü “Birlikte Kitap Okuyoruz” projesi kapsamında öğretmenlik mesleğiyle ilgili tecrübelerini Esenlerli öğrencilerle paylaşan Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert, “Öğretmenlik, insanlara yön veren, insanı hayata kazandıran meslektir” dedi.

Esenlerli öğrenciler, Esenler Belediyesi Kütüphaneler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Birlikte Kitap Okuyoruz” projesiyle bir yandan kitaplarını okumaya, diğer yandan hayalini kurdukları meslekler hakkında bilgi sahibi olmaya devam ediyorlar. “Kendi Hedefini Kendin Seç” sloganıyla yürütülen proje kapsamında öğrenciler, meslek büyükleri tarafından verilen seminerlerle kendi hedeflerini kendileri belirliyorlar. Proje kapsamında son olarak Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert, öğretmenlik mesleği hakkındaki tecrübelerini Esenlerli öğrencilerle paylaşarak, sorularını cevaplandırdı.

Öğleden önce Esenler Belediyesi Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde, öğleden sonra da Yavuz Selim Halk Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen seminerde 24 yıllık öğretmen Feyzullah Sert, salonu dolduran öğrencilere önce kendisini tanıttı ve öğretmenlik mesleğine başlama hikâyesini paylaştı. Öğrenciler için ilkokul öğretmenlerinin yerinin ayrı olduğunu belirten Sert, “Kimse ilkokul öğretmenini unutmaz. Niye unutmuyor? Bizim ailemizden sonra eğitimimizi aldığımız ilk yer okulumuzdur. Ailemizden sonra etkilendiğimiz, değer kazandığımız yer okulumuzdur” dedi.

Öğretmenliğin çok güzel bir meslek olduğunu söyleyen Sert, “Bir mimar güzel yapılar çizer, güzel yapılar oluşturur fakat öğretmenlerin muhatabı insanlardır. Dünyanın merkezi olan insanla uğraşır. Bu yüzden öğretmenlik çok güzel meslektir. Allah her şeyi yarattı ondan sonra insanı yarattı. Bizim mesleğimiz öğretmenlik, insanlara yön veren, insanı hayata kazandıran meslektir” diye konuştu.

Öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları da cevaplayan Sert, “Öğretmenlik benim açımdan çok zevkli. Allah'ın yarattığı en güzel, en şerefli addettiği insanları eğitiyoruz. Çocuklarımızın zihninde açacağımız her şey gelecekte bizim örneğimiz olacak. Eğer öğretmenlerimiz sizleri iyi yetiştirirse, geleceğimiz de iyi olur çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz” şeklinde konuştu.      

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.