Flaş Haber :
Hava Durumu

Kamu-Sen'den Hükümete zam protestosu

16 Ağustos 2021
0 Haber Yorum
Türkiye Kamu-Sen üyesi memurlar, hükümetin memur ve memur emeklileri için önerdiği zam miktarını Eskişehir ve Iğdır’da protesto etti.

Türkiye Kamu-Sen üyesi memurlar, hükümetin memur ve memur emeklileri için önerdiği zam miktarını Eskişehir ve Iğdır’da protesto etti.

Türkiye Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilciliği, hükümetin zam teklifini Hamamyolu Yediler Parkı girişinde protesto etti. Park girişinde toplanan Kamu-Sen’liler, “Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız” sloganı attı.

Kamu-Sen Eskişehir Temsilcisi Haydar Urfalı, “Yaşanan felaketlerde bir kere daha gördük ki kamu hizmeti kutsal bir görev ve onu layıkıyla yerine getiren fedakâr çalışanlar sayesinde bugün ülkemizin dört bir yanında hayat normal seyrinde ilerleyebiliyor” dedi.

“HAYALLERE GÖRE ZAM VERİYORLAR”

Iğdır’daki Türkiye Kamu-Sen üyeleri ise Atatürk Caddesi üzerinde kitlesel bir basın açıklaması yaptı. Türkiye Kamu-Sen Iğdır Şube Başkanı Ali Arslan, “Hayallere göre zam verip gerçekleri görmezden gelmenin bedelini kamu görevlilerimiz ödememelidir. Bu nedenle hükümet, ivedilikle teklifini yenilemek zorundadır. Yapılacak teklifte, gerçekleşen enflasyon, büyüme, refah payı, harcamalar ve geçmiş dönemde yaşanan kayıpların telafisi gibi etkenler mutlaka değerlendirilmelidir” diye konuştu.

"RAKAMLAR NETLEŞTİRİLMELİDİR"

Arslan, “Sayın Bakan, teklifinde, sözleşmeli çalışanlarımızın sorunlarının çözüleceğini, 3600 ek gösterge talebimizin kabul edildiğini ve refah payı ile ilgili bir gelişme yaşanabileceğini ifade etmiştir. Bunlar son derece olumlu olmakla birlikte, bu tekliflerin altı doldurulmalı, rakamlar netleştirilmelidir” dedi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.