Flaş Haber :
Hava Durumu

“KOMİSER KOLOMBO” ÖLDÜ…

25 Haziran 2011
0 Haber Yorum
1968-2003 yıllarında 70'ten fazla televizyon filminde "Komiser Kolombo"yu canlandıran Emmy ödüllüsinemaoyuncusu Peter Falk hayatını kaybetti…

 

 

 

 

 

 

 

 

“KOMİSER KOLOMBO” ÖLDÜ…

1968-2003 yıllarında 70'ten fazla televizyon filminde "Komiser Kolombo"yu canlandıran  Emmy ödüllüsinemaoyuncusu Peter Falk hayatını kaybetti…

Falk, 1960 yapımı "Murder, Inc." ve 1961 yapımı "Pocketful of Miracles" filmlerindeki rolleriyle 2 kez oskara da aday oldu.

Falk, 1970'li yıllarda dünyanın en çok seyredilen dizisinin ünlü karakteri, suçluların korkulu rüyası Komiser Kolombo olarak, “Son bir şey daha var” repliğiyle hafızalara kazınmıştı.

1927'de New York'ta doğan, 3 yaşında kanser nedeniyle tek gözünü kaybeden oyuncu, Amerikan Merkezi Haberalma Teşkiatı'na girmek için boş yere uğraştıktan sonra, 1957'detelevizyoniçin çalışmaya başladı.

Türkiye'de “Komiser Kolombo” adıyla gösterilen polisiye dizinin baş kahramanını canlandıran Peter Falk, şüphelilere her zaman çok kibar davranıp, bolca karısından bahsederek kuşkularını gidermesi ve tam suçlu elinden kaçtı sanıldığı anda meşhur cümlesi “Son bir şey daha var” diyerek beklenen sona ulaşmasıyla tanındı.

Falk, 2006'da anılarını topladığı “Son birşey daha var” başlıklı kitabının tanıtımında, “Bütün dünyada Komiser Kolombo olarak tanınmaktan şikayetçi olmak için deli olmak lazım” demişti.

Peter Falk, Komiser Kolombo rolü dışında 100'den fazla televizyon filmi ya da sinema filminde oynadı.

Alzheimer hastası Peter Falk'ın doktorlarından biri, “Komiser Kolombo”yu oynadığını bile artık hatırlamadığını” söylemişti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.