Flaş Haber :
Hava Durumu

Jöleliye ve Bakanlıklarda görevli AKP’lilere para yağıyor!

29 Mart 2021
0 Haber Yorum
Türk Telekom’un resmi sitesinde, Yönetim Kurulu üyeleri olarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı "JÖLELİ" Yiğit Bulut, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında görev alan Selim Dursun, Enver Iskurt ve Ömer Fatih Sayan’ın yer aldığı görüldü.

Saray’da ve Bakanlıklarda görevli AKP’lilerin Türk Telekom Yönetim Kurulu’nda yer aldığı ve bu isimlerin on binlerce lira maaş aldığı ortaya çıktı. 

AKP’Lİ İSİMLERE ÇİFTE MAAŞ
Türk Telekom Genel Kurul Toplantı Tutanaklarını incelendiğinde ise Saray ve Bakanlıklarda görev yapan isimlerin 2018 yılında 15.000 TL ve 2 maaş ikramiye aldığı ortaya çıktı. 2019 ve 2020 yılının toplantı tutanakları incelendiğinde, her bir yönetim kurulu üyesinin 2019 yılında 15.000 TL ve 2 maaş ikramiye; 2020 yılında 17.449 TL ve 4 maaş ikramiye aldığı görüldü. Ayrıca, söz konusu isimlerin 2021 yılında 20.098 TL ve 6 maaş ikramiye aldığı, ortalama aylık maaş tutarının ise 33.849,61 TL olduğu ortaya çıktı.

‘TORPİLLİ AİLE’
Eski Bakan Fatma Betül Sayan Kaya’nın bir diğer kardeşi Nazmiye Sümeyye Sayan da Türk Telekom Yönetim Kurulu’nda yer aldı. Sayan daha önce, AKP’li belediyeden aldığı milyonluk ihaleleriyle gündeme gelmişti. AKP yönetiminde olan Fatma Betül Sayan Kaya’nın kardeşi Ömer Fatih Sayan, mevcut Bakan Yardımcılığı görevinden ise 27 bin 717 TL alıyor. AKP’nin torpilli isimlerinden Fatma Betül Sayan Kaya’nın kız kardeşi olan Ayşe Sayan, 2017 yılında Kuveyt’e büyükelçi olarak atanmıştı. Sayan’ın diğer kardeşi Nazmiye Sümeyye Sayan’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üyesi olarak görev almıştı.

‘KABUL EDİLEMEZ’
Konuyla ilgili CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz Cumhuriyet’e açıklamalarda bulundu. Yavuzyılmaz’ın açıklaması şöyle:

“Türk Telekom Yönetim Kurulu’nda AK Partili bürokratların ortalama aylık maaşları 33 bin 849 TL. Aynı zamanda bu kişiler çok rollü bürokratlar. Bu kişiler birçok farklı kurumdan da maaş almaya devam ediyorlar. 8 saatlik mesai gününde sadece 2 saatlerini ayırdıkları Türk Telekom’dan 33 bin lira maaş alıyorlar. Bu maaşlarına da ilave olarak kuruluştan devasa miktarda pirim, araç, yakıt, konut desteği almaktalar. Üniversite mezunu işsizlerin sayısında her geçen gün artış görülürken AKP’nin küçük bir zümreyle tüm makamları ele geçirmesi kabul edilemez.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.