Flaş Haber :
Hava Durumu

İstanbul’un, Mental Şampiyonu Göktuğ Yılmaz

28 Mayıs 2014
0 Haber Yorum
Soraban World Mental Aritmetik İstanbul Olimpiyatları Esenler Belediyesi Konferans Salonu'nda yüzlerce öğrenci ve velinin katılımıyla gerçekleştirildi.İstanbul’un Mental Şampiyonu Göktuğ Yılmaz

Soraban World Mental Aritmetik İstanbul Olimpiyatları Esenler Belediyesi Konferans Salonu'nda yüzlerce öğrenci ve velinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Her yıl Mayıs ayı sonunda düzenlenen Soraban World Mental Aritmetik İstanbul Olimpiyatları şampiyonasında, şampiyon değişmedi. Geçen yılın Şampiyonu olan Esenler Tomurcuk Dershanesi öğrencisi Bahadır Göktuğ Yılmaz çift kupa ve madalya kazanarak, bu yıl da şampiyonluğunu ilan etti.

Minik dâhiler ileride daha büyük işler başaracaklar
İstanbul’un birçok ilçesinden öğrencinin katılımıyla gerçekleşen program Ebrar Dilara Öztürk’ün sunumuyla Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Esenler Tomurcuk Dershanesi Müdürü Mücahit Erarslan bu yaşlarda bu işleri başarabilen bu minik dâhilerin ileride daha büyük işler başarabileceğinin altını çizerek tüm yarışmacılara başarılar diledi.

Seref Yumurtacinin sahneye davet edilmesiyle baslayan program 5 ayri kategoridedüzenlendi.  5 ayri kategorideanzan ve abaküs dallarındayarışanöğrencilerbirçok rekora imza attı. Kullandiklari abaküsle toplama çıkartmaçarpma ve bölme işleriniçok hızlıve doğrubir şekildeyapan öğrencilersalondakiizleyicilerdende büyükalkışaldı.


Sırahafızadanişlemyapmayageldiğindeiseizleyicilerbüyükşaşkınlıkyaşadı. Yarımsaniye Aralıklarla 60 sayıyı hatasız bir şekilde toplayan öğrenciler salondan büyük bir ilgitopladı.

Esenler Tomurcuk Dershanesi ve Avcılar Soraban World Mental Aritmetik in büyük başarı gösterdiği Olimpiyatlar yine en sonda bu iki şubenin öğrencileri tarafından yapılan muhteşem bir Show ile sona erdi.  Bu Show esnasında hafızadan iki üç ve dört basamaklı sayıları hesap makinesinden daha hızlı bir şekilde toplayabilen çocuklar daha sonrada aynı işlemleri konuşarak ve oyun oynayarak gerçekleştirdi.
 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.