Flaş Haber :
Hava Durumu

İnsan Hakları 1’ncisi Esenler’den

17 Aralık 2015
0 Haber Yorum
Dünya İnsan Hakları Günü etkinliğinde liseler arası düzenlenen “İnsan Hakları” Konulu Kompozisyon Yarışması'nda Özel Devran Fen Lisesi öğrencisi Sevim Beçet birinci oldu.


Programın açılış konuşmasını yapan İstanbul Vali Yardımcısı Aziz Mercan, “İnsan haklarının temel sorunu ayrımcılık, hoşgörüsüzlük ve nefret olarak karşımıza çıkıyor. Suriye ve Irak'ta savaştan kaçan 2 milyonu aşkın insanın ülkemize sığınması bunun bir göstergesidir. Temel hak ve özgürlüklerin dini, ırkı, düşüncesi ve cinsiyeti ne olursa olsun her insan için şart olduğu bir gerçektir. İnsan hakları sadece sözde değil özünde de korunmalı” dedi.
 
 Programda İstanbul Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Gören ise 'Kadının Eşit Temsili' isimli bir konuşmayı gerçekleştirirken, İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Ayhan Ceylan ise 'Anayasalar Çerçevesinde Türkiye'de İnsan Hakları Gelişimi' konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından İnsan Hakları Konulu Kompozisyon ve Resim Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödül töreni düzenlendi.
 
Törende; Maltepe Orhangazi Çok Programlı Anadolu Lisesi'nden Özgür Demir Resim dalında birinciliği alırken Esenler Özel Devran Fen Lisesi öğrencisi Sevim Beçet kompozisyon dalında birinciliği aldı. Kompozisyon dalında Fatih Semiha Ayverdi Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Feyza Nihal Uğur ikinci olan isim oldu. Sarıyer Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Kaya Swann resim dalı 3.'sü, Üsküdar Özel Biltek Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Elif Çelik Kaya kompozisyon 3.'sü oldu. İstanbul Vali Yardımcısı Aziz Mercan, Merkez Valileri Grup Başkanı Murat Yıldırım, İstanbul Vali Yardımcısı Osman Ateş ve Fethi Yorulmaz'da katılım sağladı. 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.