Flaş Haber :
Hava Durumu

İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ…

29 Nisan 2011
0 Haber Yorum
“1 Mayıs’ı” sinema salonlarına taşıyan “İşçi Filmleri Festivali” bu yıl ‘Toprağımız, Havamız, Suyumuz İçin; Doğal Olarak Direniş’ temasıyla yola çıkıyor.

İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ…

“1 Mayıs’ı” sinema salonlarına taşıyan “İşçi Filmleri Festivali” bu yıl ‘Toprağımız, Havamız, Suyumuz İçin; Doğal Olarak Direniş’ temasıyla yola çıkıyor.

8 Mayıs’a kadar İstanbul, Ankara ve İzmir’de eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek olan etkinlik 5-9 Mayıs tarihlerinde ise kısa bir süreliğine hidroelektrik satrallere direnişin yükseldiği Artvin’e konuk olacak.

Sine-Sen, Dev Sağlık-İş, Birleşik Metal-İş, Hava-İş, Petrol-İş, Tez Koop-İş, Ses, Türk Tabipleri Birliği, Halkevleri ve Sendika.Org tarafından düzenlenen festivalde yerli ve yabancı 50 film gösterilecek. Pazartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek açılış etkinliği ise ‘sinemaya saygı’ duruşu ile başlayacak. Saat 17.00’de Emek Sineması önünde başlayacak yürüyüş, İTÜ Maçka Kampüsü’ne kadar uzanacak ve açılış töreni burada gerçekleştirilecek.

Festivalin film programı ise artık klasikleşmiş işçi filmleri ve doğanın yıkımını belgeleyen yapımlarla dolu.

Gösterimler İstanbul’da Beyoğlu Pera, İstanbul Fransız Kültür Merkezi, Mezopotamya Kültür Merkezi, İstanbul Halkevi Sinema Salonu, Kolektif Kültür Merkezi, Kazım Koyuncu Kültür Merkezi, İstanbul Tabip Odası Kadıköy Şubesi Salonu’nda yapılacak…

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.