Flaş Haber :
Hava Durumu

İBB’nin muhabiri sağlık çalışanlarına mı saldırdı?

25 Ağustos 2021
0 Haber Yorum
İBB muhabirinden hastane personeline saldırı iddiasıyla ilgili Öz Sağlık İş Sendikası açıklama yaptı Şube Başkanı Dinç, konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi. İBB Sözcüsü Murat Ongun ise yaşanan olayla ilgili sorularımızı yanıtsız bıraktı.

Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde güvenlik görevlileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi muhabiri tarafından saldırıya uğradıklarını iddia ederken, İBB Muhabiri ise asıl saldırıya kendilerinin uğradıklarını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde İBB muhabirinin kendisine şiddet uygulandığı iddialarının ardından Öz Sağlık İş Sendikası tarafından Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamada, Öz Sağlık İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Erdem Dinç, Hastane güvenlik görevlilerinin iftiraya uğradığını olayın Tuba Semiz tarafından gerçekleştiğini söyledi.

Güvenlik görevlilerin olayla ilgili kamera kayıtlarının bulunduğunu ifade eden Öz Sağlık İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Erdem Dinç, sözlerine şu şekilde devam etti;
"Güvenlik görevlilerimizin bu olayla ilgili tavır ve davranışları kamera kayıtları ve hastane yöneticiliği şahitleriyle sabittir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi muhabiri olmak yalan ve iftiralarda bulunmak için cesaret sebebi midir? Güvenlik görevlisi üyelerimiz diğer hasta ve hasta yakınlarının zarar görmemesi için mukavemette bulunmamışlardır. Bu konu üzerinden sağlık sistemi ve sağlık çalışanlarımızın tamamı ve hastanemiz hedef alınmıştır. Görevleri gereği kendilerine tanımlanmış görev alanlarında olaylara müdahale eden üyelerimizi çeşitli iddia ve ithamlarla karalamak istemişlerdir. Kamu ve sağlık hizmetinin aksamasına da sebebiyet vermişlerdir. Üstelik bahsettiğimiz kişi İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi kurumsal bir yapıda televizyon muhabirlik tanımını kullanmak suretiyle işlerini yapmaya çalışan sağlık çalışanlarını karalamış yetmemiş sosyal medya üzerinden de algı operasyonları yapmıştır. Biz canımız pahasına bu mücadeleyi verirken herkes kendi hakkının hududunun dışına çıkarak görevimizi engelleyecek davranışlar gösteremez. Üyemiz olan güvenlik görevlilerimiz de bir sağlık çalışanı olarak görevlerini yapmışlardır"

"Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlar hapis cezasına çarptırılmalı"

Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan şehir magandalarının en ağır ceza alması için yetkililere seslenen Dinç, "Ağır hapis cezası kamu sağlık hizmetlerinin şiddet uygulayan kişilere bir süre ücretli hale getirilmesi ağır para cezaları gibi caydırıcı yaptırımların bir an evvel hayata geçirilmesini bekliyor sağlık emekçilerine şiddet uygulayan şehir magandalarının en ağır şekilde cezalandırılmalarını yetkililerden acilen talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.Öte yandan, konuyla ilgili olarak hastane yönetimi ve sendikalar tarafından hukuki süreç başlatıldığı bildirildi.

İBB sorularımızı yanıtsız bıraktı

Olayla ilgili kamera kayıtlarının bulunduğunu ifade eden Öz Sağlık İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Erdem Dinç, asıl suçlunun İBB’nin ismini ve kurumun yetkilerini kullanan Tuba Semiz olduğunu söyledi. Öz Sağlık İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Erdem Dinç’in iddialarıyla ilgili görüşmek istediğimiz İBB Sözcüsü Murat Ongun ise yaşanan olayla ilgili sorularımızı yanıtsız bıraktı.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.