Flaş Haber :
Hava Durumu

GRUP YORUM BAKIRKÖY’E SIĞMADI…

18 Nisan 2011
0 Haber Yorum
Geçen yıl İnönü Stadı’nda verdiği konserle 25. yılını kutlayan Grup Yorum, Bakırköy’de 50 binin çok üzerinde kişinin katıldığı bir halk konserine imza attı…

 

 

 

 

 

 

GRUP YORUM BAKIRKÖY’E SIĞMADI…

Geçen yıl İnönü Stadı’nda verdiği konserle 25. yılını kutlayan Grup Yorum,  Bakırköy’de 50 binin çok üzerinde kişinin katıldığı bir halk konserine imza attı…

 Grup Yorum sahneye Tuncel Kurtiz’in çağrısıyla çıktı. Halk korosuyla beraber Kızıldere Marşı söylenirken, barkovizyonda Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, Sinan Cemgil, Yusuf Aslan’ın fotoğrafları gösterildi. Saatler öncesinden konsere akın edenler Bakırköy ve çevresinde izdiham yaratırken, gelenlerin güvenliğini kızıl bereli Grup Yorum gönüllüleri sağladı.

İlk olarak sahneye çıkan Kubat, Grup Yorum şarkılarından ‘Mehmet Sait’i söyledi. Sonra coşkulu havayı Sırrı Süreyya Önder devam ettirdi. Önder sahneden Kızıldere’de öldürülenlerin unutulmadığını söyleyerek “Ölüme sayılan günler, özgürlüğe sayılsın diye, düştü yola Mahir bastı tetiğe” şiirini okudu.

Leman Sam ve Harun Tekin’in de, Grup Yorum şarkılarıyla katıldığı konserde, 25. yıl konserindeki konuşmasıyla büyük alkış toplayan Tuncel Kurtiz de yine övgüyle ve sloganlarla karşılandı. Kurtiz, “Emperyalizme hayır diyor musunuz” sorusunu sorarak, Grup Yorum’u sahneye davet etti.

Sahneden “Bugün burada 120 bin kişiyiz” açıklaması yapan grup üyeleri,” Amerika Defol “şarkısını izleyicilerle birlikte söyleyerek, “1 Mayıs’ta öldürülen Mehmet Akif Dalcı’yı unutmadık” sözleriyle 1 Mayıs’a katılım çağrısında bulundu.

 Konser Cemo’nun söylenmesinin ardından sona erdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.