Flaş Haber :
Hava Durumu

Esenler’de kayıtsız nüfus artıyor mu?

03 Haziran 2021
0 Haber Yorum
Türkiye İstatistik Kurumu, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçları verilerine göre Esenler’in nüfusu bir önceki yıla göre düşerek 446 bin 276’a indi. Bu verilerin inandırıcı olmadığını belirten bazı mahalle muhtarları ise kayıtsız nüfusun arttığını iddia ettiler.

Mahalle Muhtarları’na göre Esenler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na ve Esenler Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü’ne yardım müracaatları artarak devam ederken, TUİK, verilerine göre ise Esenler’in nüfusu düştü.

Esenler’deki kayıtsız nüfusun artığını belirten bazı mahalle muhtarları, “Mahallelerimizde her gün yeni bir taşınma olayıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu yeni taşınan kişilerin Esenler Nüfus Müdürlüğü’ne kayıt yaptırıp yaptırmadığını bilmiyoruz. Ayrıca ilçemizde kayıtsız o kadar Suriyeli var ki, yetkililerde bunun farkında. Ortada bu kadar gözle görülen kayıtsız yabancılar varken Esenler’in nüfusunun düştüğünü söylemek pek inandırıcı değil.” Diyerek, kendilerine göre kayıtsız kişilerle birlikte Esenler’in nüfusunun şuan itibariyle 600 bine yaklaştığını söylediler.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.