Flaş Haber :
Hava Durumu

ESENLER’DE 19 MAYIS SÖNÜK GEÇTİ

19 Mayıs 2021
0 Haber Yorum
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Esenler Cumhuriyet meydanında ki Atatürk büstü önünde iki tören düzenlendi. İlk tören devlet protokolü'idi ama devlet ortalarda yoktu, devlet Erkan’ının 19 Mayıs Atatürk'ü Anma umurlarında olmadı. Milli günlerin anması ve kutlaması, siyasilere ve halka yasak herşeye rağmen devam ediyor.


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, Anmada, Kaymakam, Belediye, Belediye meclis üyeleri, Garnizon yoktu ama bu önemli günü sulandırmak için gereken ne varsa yapıldı.   Devlet anmasında Esenler gençlik ve spor müdürlüğü Atatürk anıtına çelenk sunumuyla gerçekleşti. Maalesef 500 bin nüfuslu Esenlerde devletin anmasına 20’ye yakın kişi katıldı.

İkinci töreni siyasiler, “Alternatif” kutlama töreni ismi altında organize etti, Millet ittifakı, iyi parti, CHP ve demokrat parti anmayı gerçekleştirdi. Her iki törende tatsız – tuzsuz ve sönük geçti. Alternatif anmaya katılım yine yok denecek kadar azdı.


 

İYİ Partinin gençlik kolu başkanı Fatih Koç yaptığı konuşmasıyla alternatif konuşmaya renk kattı, sönük gecen anmada katılımcıların girdiği mayıs ayı uykusundan uyanmalarını sağladı. Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.