Flaş Haber :
Hava Durumu

“Dualarımız kabul olmadı”

30 Haziran 2021
0 Haber Yorum
Esenler Belediyesi'nin kardeş belediyesi Malatya Pütürge'de temelini attığı "Pütürge Esenler İlçe Terminali" inşaatı yarım kaldı. Büyük paralarla kamulaştırılan alan Milli Eğitim’e devredildi.


Projesi Malatya Büyükşehir Belediyesi, fiziki yapısı ise Esenler Belediyesi tarafından yapılacak Pütürge İlçe Terminali’nin temeli 2018 yılının Ağustos ayında atıldı. Davul ve zurnalar eşliğinde başlayan temel atma töreni edilen dualarla son buldu. Ancak mevcut Belediye Başkanı Mehmet Polat AKP tarafından aday gösterilmeyince işler iyice karıştı ve tüm projeler durdu.Mahalle Muhtarları: Paralar boşa gitti

"Pütürge Esenler İlçe Terminali" inşaatının durmasıyla ilgili Pütürge İlçesine bağlı mahalle muhtarlarıyla yaptığımız görüşmede şöyle konuştular;  

“Eski Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Polat ilçemize büyük hizmetler yaptı. Kendisinden öncelikle Allah razı olsun. Sorduğunuz terminal inşaatına gelince bakın burasını Belediye Başkanı bir köylüden istimlak yoluyla satın aldı. Bildiğimiz kadarıyla yüksek meblağlara aldı. Daha sonra terminalimizin temeli davulla, zurnayla ve dualar eşliğinde atıldı. İnşaat devam ederken seçime yakın mevcut Belediye Başkanımız Mehmet Polat AKP tarafından aday gösterilmedi. Daha sonra seçimin ardından inşaat durdu ve yapılmadı. Her sorduğumuzda geçiştirici cevaplar verdiler. Daha sonra öğrendik ki, bu yere terminal yapılmayacakmış. Yani kısaca hem Esenler Belediyesi’nin paraları hem de ilçe belediyemizin harcadığı paralar boşa gitti. İlçemiz için gerçekten önemli olan biz bu yerin yapılması için o kadar dua etmiştik ama maalesef dualarımız kabul olmadı."


Polat: İhaleyi Esenler Belediyesi yaptı

Pütürge Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Polat ise, ”Açıkça söylemek gerekirse biz aday gösterilmedikten sonra yeni gelen Belediye Başkanı bizim hazırladığımız tüm projeleri durdu. Bildiğiniz gibi Esenler Belediyesi'yle kardeş belediyeydik. Bu çerçevede Esenler Belediyesi ilçemize bir terminal yapma kararı aldı ve uzun uğraşlar sonucunda bu yerinde temelini attık. Bu yerin ihalesini Esenler Belediyesi yaptı. Bizde ilçe belediyesi olarak terminalin yapılacağı alanı net hatırlamıyorum ama yüksek bir maliyete kamulaştırdık.Yani belediye olarak alanın kamulaştırmasını biz yaptık, üzerine yapılacak terminalin ihalesini ise Esenler Belediyesi yaptı. Ama maalesef öğrendiğim kadarıyla bizim yoğun bir emek harcadığımız yerin inşaatı durmuş ve bu alan Milli Eğitim’e devredilmiş.” Diye konuştu. 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.