SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > SİYASET

“DELEGE AĞALIĞI’NA KARŞIYIZ !..”
25 Ağustos 2015
Sizlere bu yazımda CHP’de yaşanan Ağa’lık düzeni özlemini çekenleri anlatmaya çalışacağım. Köhne zihniyetlerin dışa vurumu olan bu düzenin özlemini çekenler CHP’nin dinamik ve ileriyi hedefleyen vizyonunu anlayamamış dahası bu misyonu kendilerine yükleyememişlerdir.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
"DELEGE AĞALIĞINA KARŞIYIZ!.."
 
Sizlere bu yazımda CHP’de yaşanan Ağa’lık düzeni özlemini çekenleri anlatmaya çalışacağım. Köhne zihniyetlerin dışa vurumu olan bu düzenin özlemini çekenler CHP’nin dinamik ve ileriyi hedefleyen vizyonunu anlayamamış dahası bu misyonu kendilerine yükleyememişlerdir. Bakınız geçtiğimiz hafta sonu başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. İkamet ettiğim Sarıyer Demirciköy Mahallesi’nde Delege seçimi yapıldı ve bu seçimlerde parti üyesi olmama rağmen oluşturulan delegasyondan haberim bile olmadı. Defalarca mahalle temsilcisi ile görüşme isteğim seçim günü görüşüp fikir alışverişi yaparız şeklinde söylem ile geri çevrildi. Başımdan geçenleri anlatmaya başlamadan önce ben Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı oldum ve gelecek siyasi kariyerimde de  bu yolda ilerleyeceğim. Bizim koltuk sevdalısı anlayışımız yok. Biz partimizin her kademesinde şerefimizle görev alırız ve siyasi hayatıma partimin ilkelerine göre şekillendiririm.
 
İŞTE BAŞIMDAN GEÇEN AĞALIKLA HARMANLANMIŞ DELEGE SEÇİMLERİ :
 
HAZIR LİSTE İLE DELEGASYON
 
Pazar günü Ailece hep beraber hazırlanıp saat 13°°de başlayacak toplantıya tam saatinde içeri girdik. Mahallemizde oluşturulacak delegasyon için oyumuzu kullanmak ve delegelerimize başarılar dilemek arzusundaydık. Fakat iş hiç beklediğimiz gibi olmadı.
 
Herkese “merhaba” deyip elimi uzattığımda kafalarını başka yöne çevirerek istemeden ellerini uzatan insanlarla karşılaştım. O anda bir tuhaflık olduğunu fark ettim, daha koltuğa oturur oturmaz bir kişinin elindeki zarfı seçim sandığına attığını gördüm.
 
_Pardon ne yapıyorsunuz ? dedim.
_Oyumu kullanıyorum dedi.
_İyide daha kimler aday olacak belirlemedik, konuşmadık dedim.
 
Mahalle sorumlumuz hemen lafa karışıp “biz belirledik isimleri “dedi.
 
Peki ne zaman belirlediniz? Çoğunluk bir araya gelince isimler belirlenir ve kişilere sorulur “aday olmak isteyen var mı?”diye. Sonrada listeler oluşturulur adayların isimleriyle….siz listenizi oluşturmuş bilgisayardan çıktılarını almış çoğaltmışsınız bile bu yaptığınız hiç demokratik ve etik değil. Ben daha kimin aday olacağını bile bilmiyorum. ” ( Amacım Aday olmak değildi ki zaten benim Siyasi Hedefim belli. ) Belki bende aday olmak istiyorum, burada hak yeniliyor, kafanıza göre değil ortak kollektif akılla delegasyon seçilmeliydi” dediğimde verdikleri cevap beni çok şaşırttı.
(MAHALLE BAŞKANI)= Ben mahalle başkanıyım.25 yıldır bu partide ve bu köyde çalışıyorum. Bizim belirlediğimiz adaylar delege adayı olabilir. Sende olabilirsin. Git içeride adını yaz getir bu kutuya at…. Adını yazmak bu kadar zor mu? Diye  kin ve nefret dolu gözlerle bana cevap verdi…
 
Kolektif akıldan, bütünleştirici tavırdan uzak ve dahası partisinin Milletvekili Adayını görmezden gelerek hazırladıkları muhtemelen 1 gün önceden fotokopi ile çoğalttıkları listeleri savunmaya geçmesi beni hayretler içerisinde bıraktı.
 
 
Bende söz alıp “ozaman bende kendimi anlatayım. Madem siz mahalle başkanısınız bende 7 Haziran seçimlerinde 2.bölgenin CHP milletvekili adayıydım.2 0 yıldır sendika üyesiyim (eğitim-sen…kesk) Öğretmenim belki bu partiye hizmetim olmadı bunca zaman ama ben 20 yıldır bu ülkeye çağdaş, laik, demokrat öğrenciler bireyler yetiştirerek bu vatana emek verdim. CHP ‘nin gerçekleştirdiği ön seçimde aday adayı oldum. Bana destek olacak insanları parayla satın almadım. kimseyle bir anlaşma sözleşmede yapmadım. Beni destekleyecek bir dayımda olmadı. Tamamen halkımın öz iradesiyle bana verdikleri tertemiz oylarla ön seçimde 22.oldum sonrada 26.sıradan partimizin milletvekili adayı oldum.  26.sırada olmama rağmen partimi birinci sıraya taşımak için sabah  09°°da evimden çıkıp gece 23°°de  24°° ler de içeri girebildim. Bu süreçte adaylardan birçok kişi telefonlarını kapatıp yurt dışına çıkarken yada ortadan kaybolurken ben onlar gibi yapmadım. Bir çoğunuz evlerinizde otururken ben AKP’lilerin şiddetine maruz kalarak ev ev esnaf esnaf mahalle ve ilçe ilçe parti gönüllüleriyle birlikte dolaştım durdum.
Bütün bunları anlatmama rağmen büyük bir tepki göstererek. Sen üç aydır çalışıyorsun biz 25 yıldır çalışıyoruz bu köyde. Sen medyatik olmak için çalışıyorsun biz sessiz sessiz çalışıyoruz. Bu köyde kimleri tanıyorsun ?Bir başkası biz bu köyde yaşıyoruz 25 yıldıŕ diyerek hakarete varacak sözler uzadı gitti…
Peki kardeşim sormazlar mı adama…
1) Siz 25 yıldır bu Demirciköy’de yaşadığınızı ve çalıştığınızı söylüyorsunuz.2700 nüfusu olan bir köyde CHP ‘ye üye 30′u geçmiyor. Sonrada 25 yıldır biz burada çalışıyoruz “başkasının borusu ötmez”diyorsunuz. Bu mudur çalışmanızın başarınızın ölçüsü bu mudur? 30 kişi CHP üyesi bununda 4 ü benim aileme ait.
2) Peki ben demirciköye yeni taşındıysam bu bir suçmu? Yeni taşındığım bir yerde herkesi tanımıyor olmam doğal değil mi?
3) Bu partiye ister 1 günlük üye olsun,o kişininde o partide söz hakkı vardır.Ozaman CHP’nin etrafını dikenli tellerle örelim. Yeni insanlar giriş-çıkış yapmasınlar.İste CHP’deki bu zihniyet partimizin büyümesini ve gelişmesini engelliyor “HEP BEN CİLİK” var ya ……..
4) Ben sanki bu süreci evde oturarak geçirmişim de demirciköyü karış  karış  gezip insanları tanımamışım…
5) Benim sizi gezmeme gerek var mı?Siz zaten CHP’lisiniz…Ben sizinle vakit kaybedeceğime İstanbul’da AKP’nin kalesi olan CHP’nin az oy aldığı yerlere gitmek oralarda çalışmalarımıza devam etmek daha doğru değil mi?
Ben 1 dakika bile boşa geçmesinde CHP hiç olmazsa biraz daha oylarını arttırsın diye çırpınırken sizdeki bu EGO ya bakın….Ben önce köydeki CHP’lileri gezecekmişim…Bu zihniyeti bir yerden tanıyoruz yabancı diiliz…
Ben birilerinin kuklası, birilerinin adamı,birilerinin maşası olmadım…Olmayacağım da…ben bu partiye birilerinin elini öpmek için de girmedim. Sadece partimin bir neferi olarak halkımın elini öpmeye ve onlar için hizmet etmeye geldim…
Ey el öptürmeye meraklı zihniyet!!!Hz.Hüseyin kerbelada”BEN BURDA BUGÜN DİRENMESEM,YARIN KİMSE DİRENMEZ”diyerek canını yarınlar için ortaya koymadı mı?
Ferman padişahın “DAĞLAR BİZİMDİR “diyerek. Zalime başkaldıran ve bunun için  dağları dost bilen boyun eğmeyi değil isyani seçen DADALOĞLUNDAN…
Hızır paşayla canı İçin  pazarlık yapan “DÖNEN DÖNSÜN BEN DÖNMEZEM YOLUMDAN” diyen Pir Sultandan…..
Kızıl derede “BİZ BURAYA DÖNMEYE DEĞİL,ÖLMEYE GELDİK”diyen Mahirlerden….
İdam sehpasında ayaklarının altındaki tabureye kendisi tekme vuran ölüme koşan Denizlerden,Yusuf ve Hüseyinlerden….. Madımakta diri diri yakılanlardan. Gezi ruhundan, Gazi direnişinden ..kendime örnek aldım mücadele ettim ve edeceğim gerekirse bu partide onlar gibi de korkusuzca öleceğim!!!CHP ‘de benim gibiler çoğalacak sizler gibi başkalarına hayat tanımayan zihniyeti taşıyanlar bu partiden gidecekler…Bir CHP milletvekili adayının mahalle delegesi olarak seçilmesini engelleyen zihniyet, CHP ‘yi hiçbir zaman başarıya ulaştıramaz.Bu yobaz ve dar kafalı CHP üyeleri ya değişmelidir yahut kendi politik görüşleri doğrultusundaki partilere gitmelidirler.Benim mahalle delegesi olmabilme gibi bir derdim yok. Benim derdim çok sevdiğim partimin her kademesinde görev almak ve partimin yücelmesini sağlamaktır. Elbetteki partimize emeği geçen herkese saygım sonsuzdur ama partiye yeni gelenlerede yerimi ve konumumu kaybedeceğim korkusuyla saldıranlarıda şiddetle kınıyorum!!!…
Gerçek bir partili isen her gelene kucak açarsın mevlana gibi”kim olursan ne olursan ol gel” diyerek partini büyütmenin yollarını ararsın.
 
SONUÇ OLARAK SİYASİ MANEVRALAR İLE AĞALIK DÜZENİNİ ÖZLEYEN KÖHNE ZİHNİYETLERİN KARŞISINDA HEPBİRLİKTE GÜÇLE DURACAĞIZ !.. MÜCADELEMİZ SÜRECEK. 
 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Düzenin Balans Ayarcıları-İkisi de Sol Değil05 Ağustos 2018
Değişmek ve Yenilenmek Devrimcinin Kişiliğidir28 Temmuz 2018
Koltuk Sevdalısı CHP’liler Kötülük Yapıyorsunuz23 Temmuz 2018
Değişim Ama Evrimleşerek Değişim ​21 Temmuz 2018
ŞİMDİLİK ELVEDA DEMOKRASİ!..18 Temmuz 2018
CHP’de Kazanmadan Bölüşenler Rahatsız04 Temmuz 2018
CHP’li Fosillerin El Yordamı- AKP ve MHP26 Haziran 2018
Yerel Basın Kaşık, Çatal Aramaz-Haber Arar10 Haziran 2018
Yoldaş Dediklerim Kıvırtınız…30 Mayıs 2018
Ana Muhalefet Çadırı Karıştı22 Mayıs 2018
Solcular Ezilen Halkların Mücadelesini Verir 19 Mayıs 2018
24 Haziran Sonrası Faturayı Sen Ödeyeceksin08 Mayıs 2018
Yani Dünyanın En Tuhaf Mahlukusunuz30 Nisan 2018
AKP’lilerin, kıblesi ve ABD karşıtlığı 17 Nisan 2018
CHP Esenler İlçe Başkanı Parti Sucu İşlese de “AFERİN” 13 Nisan 2018
Umudu Yarınlara Taşımak Zorundayız…12 Nisan 2018
Olmuşuz Enayi Bir Toplum, Olmuşuz Ahlak Yoksunlarının Kuklası29 Mart 2018
KAFTANCIOĞLU: MÜCADELEYİ BUNDAN SONRA DA SÜRDÜRECEĞİZ21 Mart 2018
CHP “HAYIR” Birleşenlerine Kulak Vermeli16 Mart 2018
Yurtsever Yoldaşım Çare Sen Olacaksın 01 Mart 2018
TÜRKİYE'YE CHP, CHP'YE SOL KANAT19 Şubat 2018
Millilik Yoksulun Hakkını Peşkeş Çekmek Midir? 18 Şubat 2018
"ÖSO’yu donat YPG’yi yarat" kandırıldık diye hava at.30 Ocak 2018
Muhalefet “Ben Savaşa Karşıyım” Diyemez23 Ocak 2018
CANAN, Devrimcidir, Korkusuzdur, Yalnız Değildir.17 Ocak 2018
2018’de yakamızdan düşün…31 Aralık 2017
CHP’nin İçinde Kim Mezhepçi- Ben Değilim…27 Aralık 2017
Bay Ütebay… Ser Vermek Kolay mı zannediyorsun?19 Aralık 2017
Ben Sizi Adalete ve Yüce Örgüte Havale Ettim04 Aralık 2017
CHP’yi sol, solu ise iktidar yapalım…17 Kasım 2017
Eleştirenlere “CİHAT” ilan edenler…03 Kasım 2017
Katil ABD'den dost olmaz…22 Ekim 2017
Sizi Örgütün Vicdanına Havale Ettim12 Ekim 2017
Ben Korkusuz Ve Zor Birisiyim28 Eylül 2017
Hilafet Karanlığı ve İŞİD Kafalılar19 Eylül 2017
Yüreğiniz Yetiyorsa Çıkın Karşıma07 Eylül 2017
CHP Delegesi Bin Defa Düşünmeli23 Ağustos 2017
Her şeyi Usta’dan bekliyorlar 16 Ağustos 2017
AKP’nin Müfredatında “Mustafa Kemal” Yok24 Temmuz 2017
FKF'den 'Cumhuriyet' çağrısı: Bizim davamız Cumhuriyet'tir!23 Temmuz 2017
Kılıçdaroğlu Maltepe’de Tarih Yazdı12 Temmuz 2017
Adalet Yargıç Cüppesi Giymiş AKP Militanları Eli İle Katledilmektedir!17 Haziran 2017
Katlettiğiniz Adaleti Arıyoruz17 Haziran 2017
MİT TIR'ları davasında karar çıktı: CHP'li vekil Enis Berberoğlu tutuklandı14 Haziran 2017
Ahmet İsvan'ın ardından (1)03 Haziran 2017
Düşün artık çocuklarımızın yakasından28 Mayıs 2017
Saray’dan Düğmeye Basıldıysa… 08 Mayıs 2017
CHP Devşirme Aday Arayışını Terk Etmelidir07 Mayıs 2017
Üç Fidanımız Yaşıyor…07 Mayıs 2017
Devrimci Gençlik: Yasaklarınızın hükmü yok, biz kazandık!02 Mayıs 2017
Faşizm İşçi Sınıfını Yendi...30 Nisan 2017
Yolumdan dönüp mahrum mu kalayım!21 Nisan 2017
HAYIR Demeliyiz… Çünkü…31 Mart 2017
AKP Hollanda’dan Daha Beterini Yaptı13 Mart 2017
İktidar yalakası gazeteci müsveddeleri24 Şubat 2017
CANIM ÇOK SIKKIN…NAMUSUN VE ŞEREFİN ÜZERİNE YEMİN12 Şubat 2017
Gelecek HAYIR’ dadır07 Şubat 2017
Bu Zihniyet “İSTİKRAR” Getiremez Ayrıştırır04 Şubat 2017
Faşizmin Ayak Sesleri02 Şubat 2017
Kula Kulluğa HAYIRRRR…25 Ocak 2017
ÜLKENİN TEMELİNE DİNAMİT KONULUYOR...13 Ocak 2017
Ben hayır diyorum… Ya siz…13 Ocak 2017
Başkanlık !!Tek kelimeyle…12 Ocak 2017
Unutmayın… Gazetecilik hep yaşayacak02 Ocak 2017
AnlamadınızBaşkomutan ATATÜRK’Ü24 Aralık 2016
Bir gün ABD’ye bir gün Rusya’ya Bel Bağlamışız21 Aralık 2016
Jölesiz Oda Başkanı Jöleliye Taş Çıkarıyor09 Aralık 2016
Yurtsever ÖğretmenlerimizinGünü…22 Kasım 2016
Yazıyorum Ama İstemeyerek Yazmak Zorunluluğumdan14 Kasım 2016
CHP’nin içindeki Kumpasçılar31 Ekim 2016
Yanlışları Eleştirmezsem,Kendimde Eksiklik Hissediyorum18 Eylül 2016
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Tarık Akan mesajı16 Eylül 2016
Darbeyle adam gibi yüzleşmelisiniz02 Eylül 2016
Darbeyi kazdıkça FETÖ çıkıyor AKP çıkıyor12 Ağustos 2016
Yazacağımız yazılar var sular durulsun hele04 Ağustos 2016
FETO’nun kim olduğunu gördünüz mü?21 Temmuz 2016
Yine terörün altında kaldık…30 Haziran 2016
Erdoğan: Teröristler kadar onurlu olmazsak büyük bir kırılma olur25 Haziran 2016
Meydanı boş buldular “At oynatıyorlar”20 Haziran 2016
Kurşunu bırakan bu dallama…08 Haziran 2016
Kravatlı, Takım Elbiseli Emek Hırsızları06 Haziran 2016
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'den İstanbul'un Fethi konusunda sürpriz bir çıkış geldi28 Mayıs 2016
CHP'den Emek Büroları Hamlesi 23 Mayıs 2016
CHP’de Kılıçlar çekildi-Muhalefet bayrak açtı 22 Mayıs 2016
Bak Sen Şu Çın Fikirli Kılıçdaroğlu’nun Planına21 Mayıs 2016
CHP'li Eren Erdem:'Bu Meclis’e yönelik demokrasiye yönelik bir darbedir”20 Mayıs 2016
“Ağabeyimin söyledikleri uygulansaydı bugün çocuklar ve kadınlar ölmeyecekti”18 Mayıs 2016
İsmail Türk MHP Erdoğan’ı Başkan Yapıp 4 Bakanlık Alacak!18 Mayıs 2016
“Geldikleri gibi gidecekler”13 Mayıs 2016
Ben Yok’um Bakırköy’de, Ben Devrimciyim27 Nisan 2016
CHP; Gazi Osman Paşa Örgüt Toplantısını Yaptı16 Nisan 2016
Gaddarlaştık… Vahşileştik!12 Nisan 2016
CHP'li Aksünger'den Davutoğlu'na Kimlik Bilgileri Cevabı12 Nisan 2016
Kılıçdaroğlu'ndan Tepkilere Cevap07 Nisan 2016
Ümit Yurdakul “ Sağlık Yandaş İş Adamlarına Pazarlanıyor.”26 Mart 2016
Soysal “kötü gidişe dur demeliyiz"26 Mart 2016
CHP İstanbul İstiklalde Terörü Kınadı22 Mart 2016
Cahil İle Konuşursan Dönersin Merkebe21 Mart 2016
TİMES ERDOĞAN’I BÖYLE ÇİZDİ09 Mart 2016
CHP Esenler İlçe Başkanı Ütebay’dan Tepki07 Mart 2016
Arınç’tan Erdoğan’a... 02 Mart 2016
Nasreddin Hoca İki Eşli Miydi?02 Mart 2016
CHP’li Gök Süleyman Soylu’yu Terletti! 01 Mart 2016
Vahşileşen bu sistemi yıkalım… 22 Şubat 2016
Erdem, “Twitter'ı Engelleyeceğine Terörü Engelle"18 Şubat 2016
Kılıçdaroğlu: Baykal AKP'nin can simidi oldu17 Şubat 2016
Baykal’dan Savaş Çığırtkanlığı!16 Şubat 2016
Yeni AKP Hareketi Doğuyor!15 Şubat 2016
Türkiye 14 yıldır çok kötü yönetildi07 Şubat 2016
Kılıçdaroğlu, yeni Merkez Yönetim Kurulu’nu belirledi24 Ocak 2016
Göksu çalıştı, AKP Esenler ödülleri aldı19 Ocak 2016
Ütebay PM’ne seçildi19 Ocak 2016
Kılıçdaroğlu 990 oyla 4. kez Genel Başkan17 Ocak 2016
Yarınların aydınlığını değil karanlığını hazırlıyorlar16 Ocak 2016
Reklamlar meyvesini veriyor08 Ocak 2016
Meclis, Göksu’ya protokol yetkisi verdi07 Ocak 2016
CHP’li Sağ’ı darp edenlere 9’ar yıl hapis istendi 07 Ocak 2016
Esenler’de 1 ay içerisinde 19 kez aşıldı05 Ocak 2016
AKP'liler kendi üyelerine güvenmedi04 Ocak 2016
“Ezildik, dışlandık ve yorulduk”04 Ocak 2016
Meclis bugün toplanıyor04 Ocak 2016
Askeri alan projesi 2027’de bitecekmiş01 Ocak 2016
“Yoksulluğun ve yolsuzluğun olmadığı bir yıl diliyorum” 31 Aralık 2015
“Yeni yıl adaletin ve bereketin yılı olsun”31 Aralık 2015
“CHP’nin iktidarında mutlu olurum” 31 Aralık 2015
CHP’den kentsel dönüşüm önergesi28 Aralık 2015
MHP’de adaylar “ortak imza” için anlaştı28 Aralık 2015
Kaymakçı en çok yaptığı ayak oyununa kendi geldi28 Aralık 2015
CHP’nin İl Başkanı Canpolat oldu28 Aralık 2015
Tamaylıgil: İktidarda kalmak değil; İtibarda kalmak önemlidir25 Aralık 2015
CHP’li Usta’ya saldırana ceza25 Aralık 2015
“CHP’de bu yapı sıfırlanmalı”24 Aralık 2015
CHP İl Başkanı’nı örgüt iradesi değil, lobiler belirliyor 22 Aralık 2015
Göksu’ya açık davet22 Aralık 2015
Türk: Önceliğimiz hayat kurtarmak22 Aralık 2015
Tüm ezilen halklara “Mutlu müreffeh seneler” 21 Aralık 2015
Yedekçi’den Ütebay’a ziyaret20 Aralık 2015
Muhalefetin Alkışladığı Tek AKP'li Vekil!17 Aralık 2015
CHP’de ilk görev dağılımı yapıldı17 Aralık 2015
CHP'li vekil Eren Erdem: Ölüm tehditleri alıyorum!16 Aralık 2015
İstanbul il kongresinden bir şey çıkmaz…14 Aralık 2015
“AKP’li belediyenin yaptığı her şey yanlıştır…”12 Aralık 2015
CHP İstanbul'da ilk Kadın il başkan adayı Koza yardımcı11 Aralık 2015
CHP’den Meclis’e çıkarma11 Aralık 2015
Ütebay: Onurlu göreve layık olacağız10 Aralık 2015
CHP Esenler örgütü “Ayar”ı veremedi09 Aralık 2015
Ütebay mazbatasını aldı09 Aralık 2015
Yüksel Kılıç’ı yedi09 Aralık 2015
Erdoğan’dan Osmanlı Ocakları’na ağır suçlama09 Aralık 2015
CHP'nin İstanbul Yeni İlçe Başkanları08 Aralık 2015
CHP’den istifa etmese, ihraç edilecekti 08 Aralık 2015
Koç: “Bunlara dansöz demeyin…”07 Aralık 2015
“Kaymağı” yedi07 Aralık 2015
Muhtarlar belediyeden ne istiyor?04 Aralık 2015
Arap’lardan dost olmaz 01 Aralık 2015
Yılmaz, Rusya’yı karıştırdı 01 Aralık 2015
Kılıçdaroğlu ailesi mal varlığını güncelledi30 Kasım 2015
Yarınlarınızı birilerinin çıkar hesaplarına yem etmeyin27 Kasım 2015
Karayalçın Adaylık İçin Kararını verdi26 Kasım 2015
CHP’de Şahin sürprizi25 Kasım 2015
Başkan Aydıner'den Dindar'a bol bol teşekkür 24 Kasım 2015
CHP gençlikte kan değişimi 23 Kasım 2015
Beceriksizler…20 Kasım 2015
Kılıçdaroğlu’ndan flaş açıklamalar 17 Kasım 2015
Partiye sokmam...!17 Kasım 2015
Koç’a çirkin saldırı16 Kasım 2015
Taran’dan böcek açıklaması16 Kasım 2015
Bu iddia doğru mu?16 Kasım 2015
Fransa “Savaş nedeni” dedi 14 Kasım 2015
Ayhan Bölükbaşı’na Rumeli çalımı.. 11 Kasım 2015
“Bahçeli’yi kimler sevmez…”11 Kasım 2015
Düşmüşler delege seçimlerinin peşine07 Kasım 2015
CHP’de kurultay tarihi belli oldu07 Kasım 2015
“Oylarımız AKP’ye kaydı”07 Kasım 2015
“ESKON ne kadar kredi kullanacak?”06 Kasım 2015
AKP’liler Kemer Stadı’nı satıyor 06 Kasım 2015
“Haberinizin altına imza atarım”04 Kasım 2015
Vardar’dan mesaj var03 Kasım 2015
Vaat paketi 22 milyar TL03 Kasım 2015
1 Kasım 2015 Seçimlerinde soru işaretleri03 Kasım 2015
“AHİM’e kadar gideceğim”03 Kasım 2015
Bu gülüşü hak etti02 Kasım 2015
AKP tek başına iktidar 02 Kasım 2015
“Atatürk’ün çizdiği yolda yürüyeceğiz”29 Ekim 2015
"Cumhuriyeti yaslı kutluyoruz”29 Ekim 2015
“Dayatmalara değil, Bölükbaşı’na oy verin” 29 Ekim 2015
Karayalçın, Tekstilkent’i ziyaret etti28 Ekim 2015
Yemeği yediler, AKP mi dediler?28 Ekim 2015
Meclis 2 Kasım'da28 Ekim 2015
“Üzerimizde 270 bin kişinin vebali var”28 Ekim 2015
"Ülkesini seven CHP’ye oy vermek zorunda"22 Ekim 2015
Esenler’de sahte seçmen kağıtları17 Ekim 2015
“Rekor bir oyla seçileceğime inanıyorum” 15 Ekim 2015
“Esenler’i C sınıfı kadrolar yönetiyor”14 Ekim 2015
Sloganımız “Birleşen ve Üreten Türkiye’dir”14 Ekim 2015
Taran'ı bile gülümsetti12 Ekim 2015
Reklamlar…12 Ekim 2015
“Askeri alanda satış yok…” 09 Ekim 2015
CHP, hizmete değil uyuşturucuya itiraz eder09 Ekim 2015
2016 bütçesi oy çokluğuyla… 09 Ekim 2015
Özkan, Vadar’ı ziyaret etti 07 Ekim 2015
Bilal İtalya’ya yerleşti07 Ekim 2015
“Göreve hazırım”06 Ekim 2015
Belediyenin bütçesi 278 Milyon 871 bin TL06 Ekim 2015
“Yengem Diyarbakırlı, damadımız Van’lı”06 Ekim 2015
Vardar, açık kalp ameliyatı oluyor05 Ekim 2015
“AKP’ye bir daha oy vermeyin”05 Ekim 2015
Gazeteciler özgürlük için yürüdü03 Ekim 2015
Göksu’yu aç tavuğa benzetti 03 Ekim 2015
"Kent Konseyi ve yazık” 03 Ekim 2015
Meclis 5 Ekim’de toplanıyor02 Ekim 2015
CHP’nin el freni oldunuz…01 Ekim 2015
KAS-Der Şube Başkanı Güler: AKP’ye kırgınız30 Eylül 2015
Taran'a mesaj mı veriyorlar? 30 Eylül 2015
“Müdür değil, AKP’nin memuru”30 Eylül 2015
Vardar'a acil operasyon 29 Eylül 2015
Bölükbaşı adaylığını açıkladı29 Eylül 2015
Yılmaz, Suriye’de 28 Eylül 2015
Olur Mu Hiç Bayram ?”26 Eylül 2015
Bölükbaşı milletvekili adayı23 Eylül 2015
Göksu’dan büyük iddia!21 Eylül 2015
Esenler Alperen’lerde görev değişikliği21 Eylül 2015
Sende üzülme Özkan19 Eylül 2015
CHP İl Binası işgal altında…!18 Eylül 2015
“Türk, İBB Meclis Üyesi olmalıydı”17 Eylül 2015
“Asayişi ve adaleti sağlamak devletin görevidir” 16 Eylül 2015
Gizli kahraman15 Eylül 2015
AKP’lilerin Mecliste selfie keyfi 15 Eylül 2015
Dindar’dan “Performans dersi” 15 Eylül 2015
Taran ailesinin acı günü14 Eylül 2015
Özkan’dan sağduyu çağrısı14 Eylül 2015
Taran’dan sağduyu çağrısı14 Eylül 2015
CHP’lilerden sağduyu çağrısı14 Eylül 2015
“Esenler Belediyesi'ne yakışmadı" 14 Eylül 2015
AKP-CHP el ele11 Eylül 2015
Şehitlerle ilgili tepki çeken tartışma11 Eylül 2015
Kızılay’a yer tahsisi iptal edildi 10 Eylül 2015
CHP’liler 1 saat 20 dakika beklediler10 Eylül 2015
BU KİRLİ SAVAŞIN SORUMLUSU10 Eylül 2015
Fidan aday adayı oldu10 Eylül 2015
"Dantelli kefen giyenler neredesiniz?"09 Eylül 2015
Şehide saygı, teröre lanet yürüyüşü09 Eylül 2015
14 kahraman polis şehit08 Eylül 2015
Ses kaydı çark etmez..!08 Eylül 2015
Meclisten birlik mesajları 07 Eylül 2015
Bu fotoğrafı siz yorumlayın07 Eylül 2015
Kıyıya Vuran Yunus Yavruları06 Eylül 2015
Meclis 7 Eylül’de toplanıyor04 Eylül 2015
“MHP koalisyondan kaçtı diyen şerefsizdir”04 Eylül 2015
Göksu, Sinop cezaevinde03 Eylül 2015

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH

www.7-24 ESENLER HABER haber.com - www7-24 esenler esenler.com ESENLER HABER haber esenler esenler haber