Flaş Haber :
Hava Durumu

CHP'den istifa etti! İnce'nin partisine başkan oldu...

24 Mart 2021
0 Haber Yorum
Geçmiş dönem CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Geçtiğimiz aylarda CHP’den istifa ederek Memleket Hareketi Partisi’ni kuran Milletvekili Muharrem İnce ile fotoğrafını paylaşan Bozkurt, istifasının gerekçesini ise; CHP’nin antidemokratik, siyaset mühendisliğine dayalı yönetilmesi olduğunu söyledi.

Edirne CHP geçmiş dönem İl Başkanı Oktay Bozkurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, üyesi olmaktan onur duyduğunu belirttiği CHP üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.
İstifanın gerekçesini; CHP’nin antidemokratik, siyaset mühendisliğine dayalı yönetilmesi olduğunu belirten Bozkurt, “CHP, halkın partisi özelliğini yitirmiş, bir zümre partisi olmuştur.

Parti yönetimi ve örgüt işleyişi genel başkanın keyfiyetinde şekillenmektedir. CHP’nin ülkeyi demokratik/saydam/dürüst yönetme iddiasının sözde kaldığı gün gibi ortadadır. Halkımız; inandırıcı, güvenilir, sorunlarına çözüm getirecek bir parti arayışındadır. Mevcut parti yönetimi nedeniyle CHP’nin halkın beklentilerine cevap vermesi mümkün gözükmemektedir. Bu şartlar altında CHP’yi yöneten zümreye boyun eğmek, zaman ve enerji kaybıdır” dedi.

CHP çatısı altında birlikte çalışma fırsatı bulduğu il ve ilçe başkanlarına ile üyelere teşekkür eden Bozkurt, “Kalın sağlıcakla… Ya da gelin birlikte başaralım; inandığımız yolda, güvendiğimiz insanlarla Türkiye’yi olması gerektiği yere taşıyalım!
Biliyorum ki çok başarılı olacağız; milletimiz gönlünde bize büyük bir yer açacak.  Hedefimiz… Türkiye’yi bu iktidardan kurtarmak; yurttaşların refah, güvenlik ve huzurunu sağlayacak çağdaş, adil, sosyal hukuk devleti zemininde bir ülke yönetimi tesis etmektir. Temel hak ve özgürlükleri güvence altına alan, toplum yararını gözeten, doğa ve çevreye duyarlı politikalara işlerlik kazandırmaktır.
Bu doğrultuda, yakında partileşecek Memleket Hareketi çatısı altında gelin hep birlikte mücadele edelim” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.