Flaş Haber :
Hava Durumu

Barış Atay, Marmaris'te afet bölgesini ziyaret etti

04 Ağustos 2021
0 Haber Yorum
TİP Milletvekili Barış Atay ve parti heyeti, Marmaris'te afet bölgesini ziyaret ederek değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay ile beraberindeki parti heyeti, bugün Muğla'nın Marmaris ilçesinde afet bölgesini ziyaret etti. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile görüşen heyet, yangınla ilgili güncel durum hakkında bilgi aldı.

Marmaris'te iktidarın bir başına bıraktığı, yangınla kendi olanaklarıyla mücadele etmeye çalışan yurttaşlarla da görüşen Atay, görüşme sonrası açıklamalarda bulundu. Atay, şöyle konuştu:
 

Dün Bodrum'da Ören, Çökertme, Santral, Mazı bölgesinde incelemeler yaptık. Hatta yangının içinde de kaldık. Sosyal medyadan görünce insan bir inanmazlık yaşıyor, 'Devlet bu kadar aciz, bu kadar basiretsiz ya da ilgisiz mi olur' diyorsunuz ama arkamda da gördüğünüz üzere, yangının kendi kendine sönmesini beklemek dışında hiçbir şey yapılmadığını kendi gözlerimizle de gördük. Hakikaten insanlar resmen terk edilmiş. Halkımız da, onlara yardımcı olmaya çalışan emekçiler de bir çabayla yangını söndürmeye çalışıyor.

Dün yaşadığımız şöyle bir an vardı, bir yerde ufacık bir alev gördük. 5 dakika içinde sitelerin olduğu neredeyse bütün alanı kapladı ve bir tane tankerin içinden su fışkırtmaya çalışan birkaç emekçi arkadaş ve halk dışında hiç kimse yoktu. Sonra arazözler geldi ama bütün o süre içerisinde helikopterin iki defa sorti yapması dışında bir tane hava desteği göremedik. Günlerdir Mehmet Oktay Başkan da Ahmet Aras Başkan da haykırıyorlar, 'uçak lazım, havadan müdahale lazım bunun başka türlü sönme ihtimali yok' diye. Ne yazık ki geldiğimiz nokta, binlerce hektar alanın gözümüzün önünde yok olması, insanların hayvanlarının bitkilerinin, bütün bir ekosistemin yok olmasıyla karşı karşıya kalınması.¨ 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.