Flaş Haber :
Hava Durumu

Bakırköy Belediyesi işçileri hakları için yürüdü

23 Mart 2021
0 Haber Yorum
Bakırköy Belediyesi işçileri, kurallı, güvenceli çalışma talebi ve Toplu İş Sözleşmesi (TİS) talebiyle Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda açıklama yaptı. İşçiler açıklamanın ardından Bakırköy Belediye binasına sloganlar eşliğinde yürüdü

Bakırköy Belediyesi işçileri, kurallı, güvenceli çalışma talebi ve Toplu İş Sözleşmesi (TİS) talebiyle Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda açıklama yaptı.

Yeni Yaşam’da yer alan habere göre, çok sayıda işçinin katıldığı açıklamada “Toplu iş sözleşmesi hakkımız engellenemez“ pankartı açılırken, “İşçinin hakkını yiyen Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu“, “Sendikal haklarımız engellenemez! Demokrasi ve özgürlük istiyoruz” dövizleri taşındı. İşçiler sık sık “Sözleşme hakkımız engellenemez“ ve “Dinene direne kazanacağız” sloganları attı.

Belediye işçileri tehdit etti

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş 2 nolu Şube Mali  Sekreteri Süreyya Doğan, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun hak, hukuk, adalet ve demokrasi vurgusuyla göreve geldiğini ancak konuştukları ile söylemlerinin farklılık gösterdiğini ifade etti. İşçilerin tehdit ettiğini açıklayan Doğan, “Belediye başkanı bizzat alanlara inerek işçilere, ‘uygulamaları beğenmeyenlerle yolumuzu ayıracağız’ dedi. Hatta ‘beğenmeyenler ve çalışmak istemeyenler çekip gidebilir’ deme cüretini de gösterdi” ifadelerinde bulundu.

İkiyüzlülük

Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun daha önceki söylemlerini hatırlatan Doğan, “Bülent Kerimoğlu bir hafta önce basın karşısında ve sosyal medya üzerinden, ‘emekçilerin yanındayız, emeğin en yüce değer, emekçilerle sorun yaşamayız’ diyerek devamında yoksulluk, işsizlik gibi sorunlar ile mücadele etmeliyiz dedi. Dediğimiz gibi Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu iki farklı kişiliğe sahiptir. Söylemleri farklı, uygulamaları farklıdır. Kamu görevini kötüye kullanmaktadır. Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’na işçiler inanmamakta ve güvenmemektedir” dedi.

Kerimoğlu‘nun oturduğu konutun 16 milyon lira olduğuna dikkat çeken Doğan, “Asgari ücretli bir çalışanın hiç harcama yapmadan 472 yıl boyunca alacağı ücreti biriktirmesi ile sahip olabileceği bir konuttur. Anlayacağınız sosyal adalet yine lafta kalmıştır. İşçilere gelince ‘paramız yok daha fazlasını ödeyemeyiz’ diyenlerin, yaşam şartları ortadadır. Yaşadıklarımız ve gördüklerimiz gösteriyor ki Bakırköy Belediyesinde hak, hukuk, adalet ve demokrasi yoktur”  şeklinde konuştu.

İşçiler, Bakırköy Belediye binasına sloganlar eşliğinde yürüdü.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.