SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

Akşener: Erdoğan ilk seçimde gidecek
06 Haziran 2021
İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Halk Tv'nin canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kaynak: Meral Akşener canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Meral Akşener'in açıklamaları şu şekilde;

Her gelen iktidar derin devlet denilen tırnak içi ve mafyatik kurumlarla mücadeleye geliyor. Bir süre sonra eskidikçe bir bakıyorsunuz bu saydığımız her şey yeniden ortaya çıkıyor ve o iktidar gidiyor.

Sayın Erdoğan’ın partisi iktidara geldiğin bu meselelerin başta Susurluk olmak üzere üzerine gelen bir iktidardı ve bir aktık ki bunlarla aile olmuşlar yani bir aile meselesi olmuş. Bu işler ortaya çıktığında biz “Aile işine karışmıyoruz” dedik anlamamazlıktan geldiler.

Çok şaşırtıcı bir şey; Sayın Soylu çıktı canlı yayında aynı şeyin içinde kimse bu adam için Sedat Peker yalan konuşuyor demiyor. Ama o alıyor öbürüne sektiriyor bir top çeviriyorlar orta yerde. AKP iktidarının attaya gittiğini son anlarıdır bu şu andaki yaşananlar. Aile ilişkilerinin ötesinde bu yakınlığın ailevi bir hal aldığını gördüm.

"HANGİ İDDİA VARSA ARAŞTIRTMIŞTIM"

Mehmet Ağar, sayın Erbakan Hoca’nın Libya kararnamesini imzalamadığı için görevden alınacaktı, o ara Susurluk oldu. Sanki Susurluk’tan gitmiş gibi oldu. Temiz siyaset, temiz ihale, temiz, temiz diyerek çok haklı göreceğimiz gerekçelerle yola çıkıldı. İlk defa burada konuşmuyorum. O kadar büyük bir talep haline dönüştü ki bu iş, her şey o çuvala atıldı. Şimdiki o torba yasalar gibi.

Ben şunu yaptım; tatmin edemezsiniz vatandaşı, Susurluk için temiz siyaset diyerek yola çıkan inşalar ne oldu 28 Şubat geldi. Bildiğim bir şey var. Susurluk meselesiyle ilgili 29 dava açıldı. Bunun 27’sini mahkemeye gönderen Bakan bendim o 8 aylık süreçte. Hangi iddia varsa araştırtmıştım ben.

Ben polis, emniyet müfettişi yerine mülkiye müfettişlerini görevlendirmiştim. Siyasetten daha uzaklar diye. Bugün “Şahsım” devleti var. Bugün yargı, yürütme, yasama üst üste geldi. Referandumda tek başıma çalıştım.

Bu günleri “Hayır” diyerek siz de gördünüz ben de. Her şeyi bir kişinin iki dudağı arasına verdiniz, ortaya bu çıktı. Erdoğan haydi demeden kimse harekete geçmiyor. Bir İçişleri Bakanı elinde belge olmadan konuşmaz, gerçi konuşuyor.

"SÜLEYMAN SOYLU ELİNDE BİLGİ BELGE VARSA BUNU AÇIKLAMALIDIR"

Sayın Karamollaoğlu ile Kandille belge imzalamıştım. Öyle olsa ben burada olabilir miydim? Bugün öğrendim Meclis Başkanı 10 bin dolar alan siyasetçi için mektup yazmış öğrenmek için. O yüzden Süleyman Soylu elinde bilgi belge varsa bunu açıklamalıdır.

Bütün bunların dayandığı şey partili Cumhurbaşkanlığı sistemi; yürütmeden yasamaya bir kişinin eline bağlıysa her şey böyle bir durum ortaya çıkıyor. “Elimde bilgi var konuşursam yanarsın.” Bu herkesin söylediği bir söz eski zamanları bilirsiniz.

Gazeteci olarak İçişleri Bakanıyken sordum benden korktunuz mu “Hayır” bakandan korkulmaz. X, Y, bakanından korkuyorsanız hukuk ortadan kalkmış demektir. Simitçinin bile “Ben dinleniyorum” dediği düzende hukuk olmaz.

Bu bir sistem, zihniyet meselesi. Mesela ben ilçeleri gezdim. Pandemi olmasaydı tamamlayacaktık. Esnaf, kulağıma fısıldıyordu ilk dönemde. Şimdi ben nasılsın diyorum, kameraya dönüp konuşuyorlar. Korku duygusunun yıkıldığı bir Türkiye ile karşı karşıyayız.

Pandeminin yönetilememesi, ekonomik tablo üzeri örtülebilecek şeyler değil. Anketlerde Sedat Peker’in doğru söylediği öne çıkıyor, ben Sayın Tayyip Erdoğan’ın yerinde olsam gece uyuyamam.

"TEK BAŞINA OLMA HAYALİNİ BU SİSTEM OLUŞTURDU"

Asıl mesele şu devletin çivisi çıkıyor. Hangi siyasi gelenekten gelirsek gelelim o kavramı önemseriz. Devletin kurumları, kuralları ve ciddiyeti vardır. Siyaset bu alanlarda kendini yetkili görür ama onu, bunu çiğnemez. Partili Cumhurbaşkanlığı meselesiyle “Saray” diye bir kavram ortaya doğdu.

Atatürk İstiklal Savaşı’nı neden çetelerle yapmadı, düzenli orduya geçti. Arkadaşı Çerkez Ethem’le ters düştü. Orduya geçiş Türkiye’nin İstiklal Savaşı’nı geç tamamlamasına neden oldu. O dönemden beri Atatürk’ün ortaya koyduğu alan bir kurumlar meselesi. 2017’den beri Sayın Erdoğan’ın en büyük hayali olan tek başına olmayı bu sistem oluşturdu. Denetleme mekanizmasının olmadığı, bu derece cıvık ilişkilerin kurulduğu alanda hiç endişeniz olmadan sahip sizsiniz.

"AKP VE MHP İKİ AYRI PARTİ DEĞİL"

Sayın Erdoğan ister bu Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminde seçilemeyecek. Çünkü sahada olan benim ve sahada bir tane AKP’li görmüyorum. AKP’nin çok oy aldığı ilçelere gidiyorum, esnaf “Gelmediler” diyor. Demek ki vatandaşla yüz yüze gelemiyorlar. Seçilemediğine yakınları da inandığı için onun sonrasına AKP içinde bir mücadele vardır. Bir diğer mesele de o partinin başında durmak, ele geçirmek için kıyasıya bir mücadele var diyebiliriz.

Bakanlıklarda müsteşar yok; hafıza gitti… Vesayet diyorlardı ya işte sana vesayet. AKP’li isimlerin Bakan fırçaladığına dair sözler var. Saray’da oluşan o paralel bürokrasi korkutucu bir unsur. Türkiye’nin çivisinin çıktığı, içerde dışarıda itibarın yerlere düştüğü bir Türkiye görüyoruz, ekonomi de bu yüzden bu halde. AKP ve MHP iki ayrı parti değil. Cumhur  partisi oldular. Gerçek bu katiyen kopmazlar.

"SAYIN SOYLU'NUN YARIN NEREDE OLACAĞINI BİLMİYORUZ"

Süleyman Bey sivil bir insan olduğunu söyleyen biri. Süleyman Soylu önceden MHP’yi çok uçta görüp eleştiren bir duruşu vardı. Bakan olduktan sonra Bakan Soylu’nun dilini, 80 öncesi sonrası Sayın Bahçeli’de görmedim yani o derece. Ziya Gökalp’ten Erol Güngör’e hepsi bu ülkenin meselelerine çözüm arayan insanlardır. Bu insanların çemkirerek, tükürük saçarak konuştuğu görülmüş şey değildir. Sayın Soylu’nun bugün nerede durduğunu biliyoruz da yarın nerede olacağını bilmiyoruz.

90’lı yıllarda Siyasi partilerin içinde bu tür isnatlarla karşılaşmış kişileri mutlaka kenara alırlardı aklanan kadar, aklana da bilir. Seçmen velinimet olduğu için; hizmet üzerinden rekabet edildiğinde seçmen o işe çok bakardı, partinizin tutumuna bakardı. Refahyol’dan sonra iktidar olan Anavatan Partisi, Sayın rahmetli Yılmaz’ın başbakanlığında Susurluk’la ilgili bir rapor yazıldı.

Oradaki isimlere baktığınız zaman herkes Sayın Erdoğan’ın yanında. Bunun peşine düşmesine rağmen hem ANAP hem DYP seçmeni ikna edemediği için gitti. Sonuç olarak bunlar da gidiyorlar. Sayın Bahçeli, abimle arkadaştı bizim hep düzeyli bir ilişkimiz olmuştu. Her konuşmasında Sayın Erdoğan’a koruma alanı yaratıyor. Mübarek adama kadar gitti yani. Bahçeli'nin Atatürk kırmızı çizgimizdir çıkışı kendi seçmeni için.

Akşener, seçim sonrası başa geldiklerinde 'önceki işleyişe dair herhangi bir rövanş yaklaşımınız olacak mı?' sorusuna...

"Rövanş doğru değil. Bu ülke çok şey yaşadı gitti. Devr-i Sabık doğru değil ama çok hırsızlık var bu ülkede o hırsızlıklarla ilgili hukukun işlemesi gerekiyor. Biz bir devlet sistem taslağı yaptık. Liyakat orada en önemli mesele.

Ben gençlerle çalışıyorum, umutsuzluklarının başında liyakatsizlik var, haksızlık var. O gençlerin hayalini biz de gelip yıkamayız. Ben eğitim sisteminin içinden geliyorum. Doktora yamak için harcanan emeği biliyorum, hırsızlıkla doktora yapılmaz. Bütün bunların karşılığı liyakattir. Genç çocukların en acı hissettikleri alana gözümüzü kapatırsak doğru olmaz.

Pehlivanlar, sahte diplomalar olmayacak kardeşim. Sorular çalındı. Açıkta kalmış çocukların hakkını kimse vermedi. FETÖ ile mücadele deniliyor, ama o sınavlarla bir yerlere gelenler koltuklarında oturuyor. Sözler söylenir, önemli olan eylemlerdir. 27 yıldır siyaset yapıyorum, ailemden birinin parayla alengirli bir şeyini duydunuz mu, duymadınız. 5 dönem vekillik yaptım, Meclis Başkanvekilliği yaptım. Bir kişinin devletimizin sistemi içinde benim makamımı kullanarak fayda sağladığını bir kişiyi kimse gösteremez." dedi.

İYİ Parti Lideri Akşener uzun zamandır gündemi meşgul eden Netanyahu benzetmesiyle ilgili olarak şunları söyledi:

Samimi bir şey söyleyeyim. Ben Sayın Erdoğan’ı Netanyahu’ya benzetirken siyaset yönete sistemine vurgu yaptım. Nitekim Trump bunlardan biriydi gibi… Ben akademik dünyadan geliyorum bunu çok bilerek söyledim. Ağızdan kaçmış filan değil. Birincisi bu. Ama İkizdere’ye gitmek meselesi ben gideceğimi 6 Mayıs’ta söyledim. Aklımın ucundan geçmedi burada bir eylem yapılacağı filan.

Bir İkizdereli esnaftan, insanlardan ben o insanlardan bir çirkinlik görmedim. Organize bir iş yapmışlardı, fakat ülkeyi yönettikleri gibi beceriksiz bir organizasyondu. Sonra pankartalar, şunlar bunlar, Çayeli’ne gittik.

Ben gittim şöyle bir durum. Normal esnafla konuştum. Bir grup insan sövüyor arada polis var. Şimdi esnaf dinliyordur beni. Esnaf kapısına gittiğimde “Size zarar vermeyim” dediğimde beni kolumdan tutup içeri çektiler “Biz bu değiliz” dediler. Bu ayıptır. Ben dükkanlara Türkiye’nin neresi olursa girdiğimde ilk sözüm şu oluyor; “Ben buraya propaganda yapmaya gelmedim” notlar alıyoruz, vatandaşın sorunlarını gündeme getiriyoruz.

"SAYIN ERDOĞAN BANA KIZDI"

Sayın Erdoğan ne görüyor onu bilemem ama herkesin babası olarak gördüğü için kendini kanun o her şey o biz de orada teba… Sayın Erdoğan bana kızdı. Daha önce de bana “O bayanı…” cümleleri eşliğinde hapse atacağını söylemişti. Sayın Erdoğan şimdi de aynı tehdidi… Kendini konumlandırdığı yer her şeyi yapmaya kadri pozisyonunda.

Cumhurbaşkanı hepimizin cumhurbaşkanıdır. Sayın Erdoğan AKP Genel Başkanı olarak konuştu. İYİ Parti Genel Başkanı olarak ona vereceğim çok güzel cevaplar var ama orada devreye Cumhurbaşkanı giriyor. Bana da Kılıçdaroğlu’na da hakaret etmek serbest bunu hak görüyor kendine. Bana tehdidi bu tehditti; kendisine itiklediğinizde siz şöyle yapıyorsunuz böyle yapıyorsunuz…

Ne olacağını ben söyleyeyim; Sayın Erdoğan ne zaman olacağı önemli değil önümüzdeki seçimde gidecek. Sandıkla demokratik bir şekilde. Millet İttifakı iktidar olacak aynı Ankara, İstanbul’da olduğu gibi. Parlamenter sistem gelecek Türkiye yoluna devam edecek. Yeni bir beyaz sayfanın açıldığı Türkiye ile karşı karşıya kalacağız.

"ORTAK BİR ADAYLA SEÇİME GİRMEK FAYDALI OLACAKTIR"

Gelecek seçimlere nasıl bir ittifakla gidilecek onu zaman gösterecek. Sayın Kılıçdaroğlu bir model önemli kıymetli bir şey bu. Daha önce siz bana “Cumhurbaşkanı adayı mısınız?” diye sordunuz.

Ben 24 Hazirandaki tecrübeme dayanarak, ülkenin nefes almasına engel olacak bir tutumda bulunmam. Ama o tecrübeden çıkardığım bir tecrübe var benim de önerdiklerim var. Biz bu konuda bir şey konuşmadık. Benim önerim şu; gördüğüm şu oldu ortak bir adayla gidilmenin faydalı olduğuna inanıyorum.

AKP’nin iç bünyesinde ellerinde ne var ne yok kaybedecekleri için bir panik var. Bu işi parlamenter sisteme geçişi uzatmamanın doğru olacağına ben inanıyorum. 24 hazirana giderken yaptığımız gibi çalışma metnini hazırlayıp vatandaşa sunacağız.

"BİRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇTİ"

Ben partimizin kurulmasıyla birlikte şeffaflığı benimsedim. Ben ne biliyorsam GİK, Başkanlık Divanı, Milletvekilleri onu biliyor. Biz faklı siyasi geleneklerden gelen bir partiyiz, herkes aynı şeyi düşünmüyor. Birleşmenin yolu şeffaflıktan geçti. Gücümüz, açıklığımız her şeyimiz orta yerde oldu. Dedikodu, entrika bu yüzden içimizde olmadı.

Gerçekten konuştuğumuz bir şey olsa ben burada size açıklardım. Bir model ortada yok, saklı gizli hiçbir şey istemiyoruz. Sayın Erdoğan ve Bahçeli’nin yan yana gelmesi travma etkisi yarattı birbirlerine öyle şeyler söylediler ki… Onların bir araya gelmesi bu ülkede herkesin yan yana gelebileceği şeklinde yorumladı. Parlamenter sisteme geçiş konusunda ilk DEVA Partisi çalıştı bize de getirdiler. CHP bir çalışma yapıyor, bizden sonra ortaya koyacaklar. Hiç biri Allah’ın emri değil.

"BÜTÜN HİLELER SANDIK BAŞINDA YAPILIYOR"

Belediyelerden yardım alanlar var. Kesildi mi yardımlar. Yandaş zengin etme bitti kart sistemi geldi. Aynı yardımı alan aradaki farkı görüyor. Biz belediyeler eliyle hizmet konusunda Millet ittifakının sorun yaşamadığını gördük. Bunun ortaya koyduğu yeni hükümle bambaşka bir durumu ortaya çıkardık. O kadar çok şey yaşadınız ki seçmen olarak. Bütün hileler sandık başında yapılıyor.

Canan hanımın payı orada büyüktü il teşkilatı. Özellikle teşekkür ediyorum. Canan Kaftancıoğlu ne yaptı sandık görevlilerine ıslak imza almadan sandığı terk etmeyeceksiniz dedi. Sandığı biz koruyacağız yani.

Rahmetli Özal da böyle yapmıştı. Ne olmuştu, göklerden bir karar vardı. Onun gibi bu iktidar bir seçmen gücü olmadığı zaman ne yaparlarsa yapsınlar… 91 seçimlerine gidildi ne oldu koalisyon geldi. Bu milletle dalaşılmaz.

"SANDIĞI BİZ KORUYACAĞIZ"

Belediyelerden yardım alanlar var. Kesildi mi yardımlar. Yandaş zengin etme bitti kart sistemi geldi. Aynı yardımı alan aradaki farkı görüyor. Biz belediyeler eliyle hizmet konusunda Millet ittifakının sorun yaşamadığını gördük. Bunun ortaya koyduğu yeni hükümle bambaşka bir durumu ortaya çıkardık. O kadar çok şey yaşadınız ki seçmen olarak. Bütün hileler sandık başında yapılıyor.

Canan hanımın payı orada büyüktü il teşkilatı. Özellikle teşekkür ediyorum. Canan Kaftancıoğlu ne yaptı sandık görevlilerine ıslak imza almadan sandığı terk etmeyeceksiniz dedi. Sandığı biz koruyacağız yani. Rahmetli Özal’da böyle yapmıştı. Ne olmuştu, göklerden bir karar vardı. Onun gibi bu iktidar bir seçmen gücü olmadığı zaman ne yaparlarsa yapsınlar… 91 seçimlerine gidildi ne oldu koalisyon geldi. Bu milletle dalaşılmaz.

"SAYIN ERDOĞAN MİLLİ ŞEF OLMAK İSTİYORMUŞ"

Sayın Erdoğan'ın geçen katıldığı bir canlı yayında dili sürçtü ve yaptığı açıklama ile aslında aklında yatanın sürekli eleştirdiği İsmet İnönü gibi olmak olduğu ortaya çıktı. Ama kendisi bilmiyor ki İnönü 'Milli Şef'liği istemedi ve çok partili bir yönetim şekline geçmek için uğraştı. Buradan görüyoruz ki aslında Sayın Erdoğan Milli Şef olmak istiyormuş.

 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
Çavuşoğlu ile görüşen Taliban Bakan Vekilinin Türkiye mal varlığını dondurmuştu14 Ekim 2021
Bu gericileri sakın ha; yarın muhalefet davet etti demeyim14 Ekim 2021
Kâğıt İşçilerine Yaşamak Haram13 Ekim 2021
TTB’den 'Sağlıkta Kaos' Uyarısı- İstifalar peş peşe geldi!13 Ekim 2021
Erkan Baş'tan TÜGVA Açıklaması: 'Yeni Bir Paralel Devlet Yapılanması'12 Ekim 2021
Kıvılcımlı mezarı başında anıldı: Bıraktığı Mirasa Sahip Çıkacağız11 Ekim 2021
TİP, Assos'taki doğa katliamı hakkında suç duyurusunda bulundu09 Ekim 2021
1 milyar lira ile kaçtığı söylenen Saim Diken'in eşi Odatv'ye konuştu05 Ekim 2021
Selahattin Demirtaş'tan 'Sol Blok' çağrısı04 Ekim 2021
SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklisine 3 müjde birden!04 Ekim 2021
TİP’sinden Meclisi Boykot- Darısı Diğerlerine01 Ekim 2021
Meclis tüm siyasetin merkezi haline gelecek 01 Ekim 2021
Türkiye İşçi Partisi kurucularından Şaban Erik vefat etti...27 Eylül 2021
“Okullarda çetelere geçit vermeyeceğiz”27 Eylül 2021
HDP 11 MADDEYİ AÇIKLADI27 Eylül 2021
GÖKSU BAKALIM CHP’li AKGÜN KADAR YİĞİT MI?26 Eylül 2021
Sedat Peker'den, Sadettin Tantan'a 'bilgi kaynağı' yanıtı26 Eylül 2021
HKP’den, Bayraktar’a ve Baykal’a Suç Duyurusu25 Eylül 2021
Ne Cemaat Yurdu Ne Tarikat Evi! İnsanca Yaşanılacak Yurtlar İstiyoruz!25 Eylül 2021
İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığından ücretsiz Neşet Ertaş konseri 24 Eylül 2021
Türkiye İşçi Partisi öğrencilerin barınma sorununu MECLİSE taşıyor24 Eylül 2021
Tekin, iktidara seslendi! ‘ milyonlarca esnaf kepenk kapatabilir’23 Eylül 2021
MHP'den ihraç edilen Suat Başaran'dan sert açıklama 23 Eylül 2021
Demirtaş, “Çözümün adresi TBMM’dir”21 Eylül 2021
İBB'nin AKP'li rekortmen 'İhale Avcısı21 Eylül 2021
Bayraktaroğlu, Hilal Kaplan gibilerin hapse girdiklerini görmeden ölürsem kahrolurum20 Eylül 2021
HDP Bursa’dan seslendi: HDP’liyiz, her yerdeyiz20 Eylül 2021
CHP’de Küfre Disiplin, Tacize Aferin!20 Eylül 2021
Cumhur İttifakı'na büyük şok20 Eylül 2021
Aile hekimleri "yönetmelik iptal edilmezse istifalar yaşanacak"19 Eylül 2021
Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Serbest Bırakılmalarını Talep Etti17 Eylül 2021
İBB Meclisi’nde Beykoz Çayırı tartışması17 Eylül 2021
Çıray, "Demokrat, milliyetçi ve kalkınmacı partiyiz 13 Eylül 2021
Akşener: “ Bakın zor durumda olan kimmiş?10 Eylül 2021
“CHP’DE NAMUSLU OLMANIN BEDELİ İHRAÇ”05 Eylül 2021
HER YER RÜŞVET- HER YER YOLSUZLUK!04 Eylül 2021
Ülkü Ocakları tehditle video yayınlattı04 Eylül 2021
Barışta, yaşamda, kardeşlikte inat ediyoruz!03 Eylül 2021
Akşener’in yanına gelen vatandaş: Vali onurumuzu kırdı 03 Eylül 2021
Kavuncu'dan Cahit Özkan'a suç duyurusu 02 Eylül 2021
3 kızını öldüren imam tutuklandı01 Eylül 2021
UKOME İBB'nin bin taksi teklifini 8. kez reddetti26 Ağustos 2021
Son anket: MHP baraj altı, AKP’nin oyu yüzde 3324 Ağustos 2021
KESK: Ankara'dayız ...21 Ağustos 2021
Tekin: İstanbul’un en değerli arazileri peşkeş çekiliyor20 Ağustos 2021
Yüz yüze eğitim 6 Eylül'de başlıyor19 Ağustos 2021
Akşener'den 'hudut namustur' pankartı tepkisi: Alınlarımıza asarız 19 Ağustos 2021
KILIÇDAROĞLU'NU ABD KIZDIRDI18 Ağustos 2021
Akşener: Erdoğan ve Amerika açıklama yapmalı18 Ağustos 2021
AKP'li meclis üyesine cinsel saldırı suçlaması18 Ağustos 2021
Peker, Külünk'e meydan okudu: Sözlerimi yalanlarsa kendisini rezil etmekten mutluluk duyarım17 Ağustos 2021
Kamu-Sen'den Hükümete zam protestosu16 Ağustos 2021
Harun Karadeniz’in Anısı Mücadelemizde Yaşıyor15 Ağustos 2021
Mahir Çayan'ın yoldaşı/ kayınbiraderi Orhan Savaşçı yaşamını yitirdi13 Ağustos 2021
TKP’den Yardım kampanyası" adı altında para toplanmasına tepki 13 Ağustos 2021
Tüm Köy Sen: “Açıklanan fındık taban fiyatını kabul etmiyoruz”12 Ağustos 2021
Seks partileri, şantaj, mafya, uyuşturucu, çatışmalar, cinayet ile örülü hikâyenin özeti12 Ağustos 2021
BARAJI DÜŞÜRMEK VAKIF ÜNİVERSİTELERİNİN BOŞ KALMAMASI İÇİN Mİ?12 Ağustos 2021
Kastamonu’da felaket: 8 ilçe 10 dakikada sel altında kaldı11 Ağustos 2021
Böyle giderse İstanbul 3 adaya bölünecek11 Ağustos 2021
CHP ve HDP’den Orman ve kıyı yağmalanmasına ret – İYİ'lerden evet06 Ağustos 2021
Selçuk'un istifası kabul edildi, çift maaşlı Özer geldi...06 Ağustos 2021
Halk TV'ye saldırı - Saldırgan ve Mehmet Ağar06 Ağustos 2021
İstanbul Bağcılar'da meydanı karıştı! Bıçak ve sopalar havada uçuştu05 Ağustos 2021
Barış Atay, Marmaris'te afet bölgesini ziyaret etti04 Ağustos 2021
polisleri tehdit etti: Bu adam kim?03 Ağustos 2021
İnce “Uçak falan yok” diyen Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!31 Temmuz 2021
CHP’li Çantacı Akpolat Rüşvet Dağıttı...!30 Temmuz 2021
Kavurucu sıcaklar geliyor...30 Temmuz 2021
Yangınlar nedeniyle Hacı Bektaş Veli festivali ertelendi30 Temmuz 2021
MHP KOCAELİ’NDE İLÇE BAŞKANLARININ İSTİFALARI PEŞPEŞE …30 Temmuz 2021
İstanbul'a 1000 yeni taksi geliyor30 Temmuz 2021
MÜLTECİ KRİZİ DEĞİL, DÜZENİN KRİZİ!29 Temmuz 2021
CHP’de İmamoğlu ne derse o…29 Temmuz 2021
Suriyelilerin yüzünden gençlerimiz işsiz...28 Temmuz 2021
"Asya Kaplan Sivrisineği’ endişe yaratmaya başladı27 Temmuz 2021
İBB Taksimetre entegrasyonu konusunda uzlaştı26 Temmuz 2021
İstanbul için tsunami ve deprem uyarısı korkuttu! 26 Temmuz 2021
Türkiye sınırına yüzlerce tank ve zırhlı araç24 Temmuz 2021
Cilo Dağı'na kampçılar akın etti!24 Temmuz 2021
​Kemal Türkler'in katledilişinin 41'inci yılı22 Temmuz 2021
HKP, TRT’ye Halk Düşmanlarının atanmasını yargıya taşıdı!18 Temmuz 2021
"TRT'ye atanan "Ah" o kadın..."18 Temmuz 2021
RİZE'DE TÜNEL ÇALIŞMASI STOP!17 Temmuz 2021
Gergerlioğlu’nun milletvekilliği iade edildi16 Temmuz 2021
İBB’den Halk Ekmek’e yüzde 25 zam16 Temmuz 2021
Barış Yarkadaş: Papara'yı kim koruyor? 14 Temmuz 2021
Akşener: Rizelilk kürsülerden üfürmekle olmaz14 Temmuz 2021
AKP ve MHP' nin oyları ile Emekliye bayram ikramiyesi reddedildi...14 Temmuz 2021
Esenler yok!10 Temmuz 2021
Peker'den şok açıklamalar: Halka silah dağıttılar, milyarlarca TL hakkınızı çaldılar08 Temmuz 2021
ÇİFT MAAŞ ALAN VE PARAYA DOYMAYAN AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI 07 Temmuz 2021
İnce zamları mı kutluyor? 07 Temmuz 2021
Kadıoğlu’nun bu videosu gündemde07 Temmuz 2021
AKP’nin kalesi isyan etti “Hükümet istifa” 06 Temmuz 2021
Soylu’yu efkar bastı03 Temmuz 2021
"Erdoğan'ın seçilmesi mümkün değil"03 Temmuz 2021
Kurban bağışına izin çıktı02 Temmuz 2021
İBB'ye kurban bağışı engeli02 Temmuz 2021
Yerel Basının "Önemi"01 Temmuz 2021
“Lale Devri” Başladı 01 Temmuz 2021
ZAM YAĞMURU BAŞLADI01 Temmuz 2021
İnce, iktidarı eleştirdi Kılıçdaroğlu’na meydan okudu 30 Haziran 2021
“Dualarımız kabul olmadı”30 Haziran 2021
“Ormanlar, nehirler sermaye değiller”26 Haziran 2021
CHP'Lİ TOPRAK ÇOK MARİFETLİ26 Haziran 2021
Dolmabahçe’de ne görüştüler?22 Haziran 2021
"FETÖ" hatırlatılınca çileden çıktı18 Haziran 2021
Çift maaş alan bürokratlar17 Haziran 2021
Kaderde; rüşvet ve şantajda varmış17 Haziran 2021
Peker Cem Küçük'e “şefkat Gösterecek”16 Haziran 2021
Odatv yazdı, Göksu sildi 16 Haziran 2021
İnce’den Erdoğan’a ‘hamdolsun’ tepkisi: Bence doktora görün15 Haziran 2021
Bunlar şanslı çocuklar" 3 farklı kurumdan 3 maaş alıyor"15 Haziran 2021
Erkan Baş : 'Erdoğan'ın Tek derdi delikten süpürülmemek15 Haziran 2021
İBB’den Sinan Erdem Spor Salonuna tahliye14 Haziran 2021
İsmail Saymaz, Sedat Peker'in AKP içinden nasıl bilgi aldığını anlattı09 Haziran 2021
Peker'den yeni video/ perşembe günü ekran başına07 Haziran 2021
Sağlar: AKP artık yıkıldı demektir06 Haziran 2021
"Hangi gelecekten bahsediyorsun.Lanet olsun böyle yaşama..."06 Haziran 2021
İNCE: TÜRKİYE’NİN KÖTÜ GİDİŞİNE EL KOYACAĞIZ06 Haziran 2021
HDP: “Bu yarayı kapatacak tek şey hakikat ve adalettir”03 Haziran 2021
AKP yakamızdan düşmedikçe çok ama çok borç ödeyeceğiz03 Haziran 2021
İnce’den erken seçim tahmini02 Haziran 2021
Cinsel istismarlara göz yuman müdürlere 'ödül' gibi terfi!29 Mayıs 2021
Emekçiler ve kadınlar buluşuyor...29 Mayıs 2021
"Barış Atay'a saldıranlardan birinin Sedat Peker'le fotoğrafı çıktı!"27 Mayıs 2021
TUĞLAYI BİZ ÇEKECEĞİZ, DUVARIN ALTINDA HEPSİ KALACAK!27 Mayıs 2021
Erdoğan: "Rize'deki ders birinci, daha neler olacak neler"26 Mayıs 2021
Gürsel Tekin’den Soylu’nun İddialarına Cevap26 Mayıs 2021
AKP’nin İstanbul’a ihanetine eyvallah- AMA- İmamoğlu'na protesto25 Mayıs 2021
Peker'den, Soylu'ya: Yakaladığınız uyuşturucular senin rakiplerinin malları mı?25 Mayıs 2021
Sağ'dan Kaftancıoğluna: "Senin demokrasi anlayışın sadece ekran ve gazete demokratlığı"25 Mayıs 2021
SOYLU ŞOV YAPTI- GAZETECİLER SORU SORMA ÖZÜRLÜ25 Mayıs 2021
VATANA İHANETTEN YARGILANMANIZ İÇİN BÜTÜN GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM24 Mayıs 2021
İNCE: BU AHLAKSIZI GÖREVE GETİRENLERDEN HESABINI SORACAĞIZ23 Mayıs 2021
Esnaf : “Biz virüsten değil açlıktan ölüyoruz”22 Mayıs 2021
Sancar: Bizim kendi ittifaklarımız var -Türkiye'nin geleceğini birlikte kurtarmalıyız22 Mayıs 2021
Tutuklu, Tuncel ve Kışanak davası duruşması 11'inci kez ertelendi21 Mayıs 2021
Gezi duruşması 6 Ağustos'a ertelendi: Kavala'nın tutukluluğa devam kararı21 Mayıs 2021
Canan Kaftancıoğlu hakkında ‘zorla getirme’ kararı21 Mayıs 2021
Akşener’e Rize’de alçak provokasyon20 Mayıs 2021
İnce, Partisi’nin yol haritasını açıkladı18 Mayıs 2021
HDP'den yalanlama: Selvi'nin Selahattin Demirtaş'la ilgili yazdıkları yalan!18 Mayıs 2021
Külünk ’ten normalleşme' genelgesine eleştiri 16 Mayıs 2021
Kademeli normalleşmenin detayları belli oldu16 Mayıs 2021
Boğaziçi Köprüsü'nde dev pankart: 128 Milyar Dolar Nerede?16 Mayıs 2021
İnce: "Devlet hem vergi hem helallik istemez!15 Mayıs 2021
Mehmet Ağar, Türkçe Olimpiyatları'nda Fethullah Gülen'e övgüler düzüyordu14 Mayıs 2021
Karamollaoğlu: Müslümanlık buysa ben Müslüman değilim diyenler var!14 Mayıs 2021
Yarkadaş: CHP'li olmak onurdur, şereftir!13 Mayıs 2021
AKP’li Çelik ‘belge’ istedi, CHP’li Başarır paylaştı: Emniyet’ten “Peker’e koruma” yazısı13 Mayıs 2021
Özür diledi ama bir kere ruhlarına işlemiş mafya13 Mayıs 2021
Erdoğan Gitti Gidiyor - Sallandı Yıkılıyor11 Mayıs 2021
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası: Direnen İkizdere köylüsünün yanındayız11 Mayıs 2021
Soylu’nun “hedefinde” bu sefer Cumhuriyet gazetesi11 Mayıs 2021
CUMHUR İTTİFAKI ÇATIRDIYOR MU?06 Mayıs 2021
CHP: Cuma günü saat 15.00’te gerçekleri açıklıyoruz06 Mayıs 2021
Görevden alınan bakan, 39 bin lira maaşla Kardemir’e yönetici oldu05 Mayıs 2021
CHP’den istifa eden edene, bu sefer Prof. Gaye Usluer05 Mayıs 2021
Salgın yönetiminde dünyanın en başarısız ülkesiyiz!05 Mayıs 2021
Asırlık Bir Çınar Daha Devrildi!03 Mayıs 2021
Eski AKP'li vekile ‘3 kadınla ilişki’ suçlaması… 02 Mayıs 2021
SODEV “Yoksul Semtlerde Madde Kullanımının Yaygınlaşması Raporu” Yayımlandı01 Mayıs 2021
Lenin 117 yıl önce işçilere seslendi: ‘Mücadelemizi daha büyük bir cesaretle sırtlanalım’01 Mayıs 2021
Yurttaşlar 1 Mayıs öncesi meydanlarda: 'Yeni bir düzen için yan yanayız'29 Nisan 2021
Demirtaş'ın hapis cezası onandı29 Nisan 2021
İnce: Millete iki seçenek sundular; ya açlık ya hastalık!27 Nisan 2021
Üç haftalık tam kapanma kararı açıkladı26 Nisan 2021
Ahmet Şık: TİP muhalefet açmazının aşılmasına vesile olacak26 Nisan 2021
AKP'li belediyelerinin 'Halk Ekmek büfelerine Baskıcı, otoriter faşizan tavrı”26 Nisan 2021
“Türkiye'nin bu iktidardan acil bir şekilde kurtulması gerekiyor”26 Nisan 2021
Rize / İkizdere Cengiz İnşaata ve taş ocağına direniyor 25 Nisan 2021
Erkan Baş, “Sizin çocuklarınız askere bile gitmedi" (Bir Sosyalistin İsyanı) 23 Nisan 2021
Metin Lokumcu için adalet! "UNUTMADIK..."21 Nisan 2021
Akşener: AKP'nin gidişi milletimizin şahlanışı olacak21 Nisan 2021
Mithat Sancar: “Bir intikam davası olan Kobanê Davası da kapatma davası gibi temelsiz20 Nisan 2021
AKP'li Göksu rezil oldu20 Nisan 2021
Ahmet Şık, Türkiye İşçi Partisi'ne katıldı19 Nisan 2021
İşçinin, emekçinin bayramına her türlü yasak!18 Nisan 2021
AKP’NİN ESERİ: DOĞU’DA PATATES İZDİHAMI- YURTTA '128 milyar dolar nerede?'18 Nisan 2021
Sokak isyanda! '128 Milyar Dolar Nerede'18 Nisan 2021
İnce'nin sağlık durumu iyi / Hafta başında taburcu edilmesi bekleniyor17 Nisan 2021
Trabzon’un Tarihi Avrasya projesi imzalandı…17 Nisan 2021
ESNAFIN BU DURUMA DÜŞMESİNİN TEK SORUMLUSU AKP İKTİDARIDIR16 Nisan 2021
İktidar salgınla değil sağlık çalışanlarıyla savaşıyor 16 Nisan 2021
1 Mayıs açıklaması :"1 Mayıs’ın keyfi şekilde engellenmesi kabul edilemez”10 Nisan 2021
Ayasofya’da Halkta Boynukalın’dan kurtuldu08 Nisan 2021
CHP tam sağcılaştı, Muhsin Yazıcıoğlu'na koşuyor 07 Nisan 2021
İnce'den Çin Büyükelçisi'ne tepki 07 Nisan 2021
İnce: FETÖ ile ortak kumpas kurdunuz, şimdi hangi kumpasın peşindesiniz? 06 Nisan 2021
Amiraller Türkiye bir kez daha 15 Temmuz yaşamasın diye ikaz etti04 Nisan 2021
CÜBBELİ AMİRALİ ELEŞTİREN ASKERLERE DARBECİ SUÇLAMASI04 Nisan 2021
Çıray: Montrö bildirisinin altına imzamı atıyorum04 Nisan 2021
AKP ve MHP erimeye devam ediyor03 Nisan 2021
SES Eş Genel Başkanı Yıldırım03 Nisan 2021
​Eyidoğan: Afetlere dirençli bir toplum yaratamadık03 Nisan 2021
Kadıköy’de, onlarca öğrenci darp edilerek gözaltına alındı01 Nisan 2021
İstanbul Sözleşmesi feshetme girişimi Beşiktaş'ta protesto edilecek30 Mart 2021
Yeni Kararlar: Toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilemeyecektir 29 Mart 2021
Tekin, “Halkın malı, milletin malı beton lobilerine peşkeş çekilmek zorunda mı?"29 Mart 2021
Murtaza Demir “CHP’yi tanıyamadığını” söyledi29 Mart 2021
Jöleliye ve Bakanlıklarda görevli AKP’lilere para yağıyor!29 Mart 2021
120 bin kişinin elektriği, 57 bin kişinin doğalgazı kesildi!29 Mart 2021
AKP'li troll Tuğrul Selmanoğlu: Bizde böyle çok adam var”27 Mart 2021
AKP’li Ayvatoğlu’nun milyonluk ciplere ve kokaine uzanan hikayesi27 Mart 2021
Minibüslerin taksiye dönüştürülmesi “RET”25 Mart 2021
TİP’li ulu çınar Savaş Al yaşamını yitirdi25 Mart 2021
KESK Ankara’ya yürüyor: “KHK zulmüne karşı yola çıktık”24 Mart 2021
AKP kongresinde Koronavirüs yasağı ve adalet yok24 Mart 2021
CHP'den istifa etti! İnce'nin partisine başkan oldu...24 Mart 2021
Kadınlar İstanbul Sözleşmesi için pencerelerde24 Mart 2021
Bakırköy Belediyesi işçileri hakları için yürüdü23 Mart 2021
Sancar, 'Bu dava sadece HDP’yi hedef alan bir dava değildir'23 Mart 2021
İnce Z Kuşağı ile Eskişehir’de buluştu23 Mart 2021
KARA PAZARTESİ - FAKİRLEŞTİK...22 Mart 2021
İnce: Bu zor günleri yaşatan iktidarı yeneceğiz22 Mart 2021
Gergerlioğlu, ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı21 Mart 2021
AKP'liler İstanbul Sözleşmesi'nden ayrıldı!20 Mart 2021
İmamoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın Newroz Bayramı'nı kutladı19 Mart 2021
HDP'den çağrı : “Bugün bize yapılan yarın mutlaka size yapılacaktır”18 Mart 2021
​İmamoğlu Çanakkale anması için Edirnekapı Şehitliği’nde18 Mart 2021
Kılıçdaroğlu: Andımız'ı Cumhur İttifakı kaldırdı16 Mart 2021
Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan: Deprem sorunlarının düzelmesi 16 Mart 2021
Eğitimde karmaşa sürüyor: 'Bakan Ziya Selçuk her şey yolundaymış gibi" 15 Mart 2021
Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenler anıldı14 Mart 2021
CHP’li Cananın sahiplendiği AKP’li Zengin: Çıplak aramanın olması insan hakları ihlali olduğu anlamına gelmez13 Mart 2021
ERDOĞAN: HİÇBİR İNSANIMIZI ÇARESİZ BIRAKMADIK12 Mart 2021
ADAM-DER: 12 Eylül'e teslim olmadık faşizmin karanlığına da teslim olmayacağız12 Mart 2021
Aman Dikkat Vakalar artıyor: Salgında üçüncü dalga kapıda!10 Mart 2021
Akşener: bu mücadeleden dönersem namerdim, namussuzum, şerefsizim10 Mart 2021
Bahçeli daha önce 'evine dön' çağrısı yaptığı Akşener'e şimdi de 'kripto' suçlamasında bulundu10 Mart 2021
Erkan Baş’tan, Saray’a uyarı: 'Çeteleşmiş iktidarınızı en başta kadınlar yıkacak'09 Mart 2021
TKDF Başkanı Güllü: 'İstanbul Sözleşmesi kaldırılsın' diyen her kişi adına yargıda dava açacağız08 Mart 2021
Çetin Emeç’i saygı ve özlemle anıyoruz 07 Mart 2021
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Böyle giderse nisan ayında üçüncü dalgayı görürüz07 Mart 2021
KADINLAR: SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ, DEĞİŞTİRECEK GÜCÜMÜZ VAR! 8 Mart’ta alanlarda olacağız!06 Mart 2021
Sera Kadıgil 'muktedir bıyıklılar kulübünü' uyardı ve " Geceler bizim! Yaşasın 8 Mart" dedi05 Mart 2021
İnce: Erdoğan samimi değil-Tekere çomak soktum04 Mart 2021
Anne Adayları Doğum Eğitimi Almalı03 Mart 2021
Muharrem İnce besleme medyaya savaş açtı02 Mart 2021
Maltepe Belediyesi işçilerinin grevi sürüyor: 'Grev kırıcılığı yapan 100 kişilik bir grup işçilere saldırdı'27 Şubat 2021
Şişli Belediyesi’nde de işçiler isyanda 27 Şubat 2021
DSİP'ten Gergerlioğlu'na dayanışma ziyareti27 Şubat 2021
TİP heyeti ve HDP'li vekillerden grevdeki Maltepe Belediyesi işçilerine ziyaret24 Şubat 2021
Pervin Buldan, Soylu'ya yanıt verdi: 'Çözüm sürecinde bize vadettiklerinizi açıklamazsak namerdiz'23 Şubat 2021
Erkan Baş, ‘SİZ VE REİSİNİZ AYNI KİŞİSİNİZ ÖZLEM ZENGİN’23 Şubat 2021
Kafe ve restoranlar 1 Mart'ta açılıyor!22 Şubat 2021
“Geçinemiyoruz” dediler sokağa çıktılar22 Şubat 2021
AK Parti İstanbul İl Başkanı adayı Osman Nuri Kabaktepe22 Şubat 2021

https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
..
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH