Flaş Haber :
Hava Durumu

Açılışta muhalefet yok

15 Ocak 2016
0 Haber Yorum
Hasip Dinçsoy İlkokulu'nda, Esenler Belediyesi'nin katkılarıyla tamamlanan konferans salonu, kütüphane, satranç odası, laboratuarve spor salonu törenle hizmete girdi. Açılışa AKP İlçe Başkanı Gökhan Taran katılırken, muhalefet partilerinin olmaması ise davet edilmediler mi sorusunu akla getirdi.

Açılışta muhalefet yok
 
Hasip Dinçsoy İlkokulu'nda, Esenler Belediyesi'nin katkılarıyla tamamlanan konferans salonu, kütüphane - satranç odası, laboratuarve spor salonu törenle hizmete girdi. Açılışa AKP İlçe Başkanı Gökhan Taran katılırken, muhalefet partilerinin olmaması ise davet edilmediler mi sorusunu akla getirdi.


 
Hasip Dinçsoy İlkokulu'nda dört açılış birden yapıldı. Esenler Belediyesi'nin katkılarıyla hizmete giren konferans salonu, kütüphane - satranç odası, laboratuar ve spor salonu için açılış töreni düzenlendi. Programa Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AKP Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş, Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert, Okul Müdürü Nihat Yeşilyurt, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende muhalefet partilerinden hiç kimsenin bulunmaması ise akıllara davet edilmediler mi sorusunu getirdi.


 
Öğrencilerin folklor gösterisinin ardından hizmete giren birimlerin açılış kurdelesi kesildi. Protokol üyeleri daha sonra bu birimleri tek tek gezerek öğrencilerle sohbet ettiler. Daha sonra öğrencilerin işaret dili ile okudukları İstiklâl Marşı ile başlayan programda konuşan Esenler Belediye Başkanı M.  Tevfik Göksu, öğrencilerin topladıkları atık yağların önemine dikkat çekerek, "Geri dönüşüm, doğanın fıtratına dönmesi için en önemli ve faziletli uğraştır. Bu konuda farkındalık oluşturan okullarımıza ve atık yağları toplayarak katkı sağlayan öğrencilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu. Esenler Belediyesi olarak atık yağları nasıl değerlendirdiklerini anlatan Göksu, "Esenler'de 180 ton atık yağdan elde ettiğimiz 47 ton deterjanı EDİM Hayır Market'te ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık" dedi.
 
Ünal: Dünyayı aslına döndürelim
 
Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal da geri dönüşümün önemine vurgu yaparak, "Atıklarımıza dikkat etmezsek hayatımız kararıyor. Dünyayı aslına döndürmemiz gerekiyor. Aksi hâlde dünyayı kirletiriz. Amacımız dünyayı kirletmek değil kurtarmak olmalı" şeklinde konuştu.
 
Yazıp çizip ödüllendirildiler
 
Konuşmaların ardından öğrenciler geri dönüşümle ilgili şiirler okudular, gösteriler düzenlediler. Programın sonunda "Yağını Çöpe Atma Geleceğini Karartma!" konulu resim ve öykü yarışmasında dereceye girenler de ödüllerini aldılar. 3 kategoride gerçekleştirilen yarışma sonucunda birinciler tablet, ikinciler bisiklet, üçüncüler ise fotoğraf makinesiyle ödüllendirildi.


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.