SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > SİYASET

AKP'liler kendi üyelerine güvenmedi
04 Ocak 2016
CHP’li Meclis Üyesi Usta’nın “Kendinize güveniyorsanız bizden de bir kişiyi Denetim Komisyonu’na seçin” önerisine AKP’li, Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Çetinkaya, “Bence onlar kendilerine güveniyorlarsa bize oy versinler. Bu seçtiğimiz arkadaşlara daha çok güvendiğimiz için oy veriyoruz” diye cevap verdi. Yapılan oylama sonucunda salonda bulunan 32 AKP’li Meclis Üyesi’nden bir kişinin kendilerinin aday gösterdikleri AKP’li Meclis Üyesi Fatma Kayacık’a oy vermediği ortaya çıktı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 
AKP’liler kendi üyelerine güvenmedi

CHP’li Meclis Üyesi Usta’nın “Kendinize güveniyorsanız bizden de bir kişiyi Denetim Komisyonu’na seçin” önerisine AKP’li, Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Çetinkaya, “Bence onlar kendilerine güveniyorlarsa bize oy versinler. Bu seçtiğimiz arkadaşlara daha çok güvendiğimiz için oy veriyoruz” diye cevap verdi. Yapılan oylama sonucunda salonda bulunan 32 AKP’li Meclis Üyesi’nden bir kişinin kendilerinin aday gösterdikleri AKP’li Meclis Üyesi Fatma Kayacık’a oy vermediği ortaya çıktı.   Esenler Belediye Meclisi’nin 5. Seçim Yılı 3’ncü Dönem 2016 Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın birinci birleşimi 4 Ocak Pazartesi günü saat 15.00’da gerçekleştirildi. Başkanlığını Murat Gülkıran’ın yaptığı toplantıya AKP’li ve CHP’li Meclis Üyeleri’nin “Güven” polemiği damga vurdu.

İmza karşılığı yapılan yoklamanın ardından Başkanlık Makamından gelen 3 adet teklif oy birliği ile gündeme alındı.  Daha sonra CHP’li Meclis Üyeleri’nin verdikleri 2 adet yazılı soru önergesi oy birliğiyle kabul edildi.   

CHP’li Usta: Kılıç’ı aday gösteriyoruz

Daha sonra gündem dışı söz alan CHP Grup Sözcüsü Mustafa Usta, ”Sayın Başkanım ve değerli Meclis Üyesi arkadaşlarım. Gündemimizin 1. Maddesinde Denetim Komisyonu’na üye seçimi var. Bizde CHP grubu olarak Denetim Komisyonu’na Yüksel Kılıç’ı aday gösteriyoruz” dedi.  

AKP’liler 3 aday gösterdiler

Esenler Belediyesi Meclis Başkanlığı’na 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 25. Maddesi gereğince Esenler Belediye Meclisi’nin 5. Seçim Yılı 3’ncü Dönem 2016 Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda aşağıda isimleri yazı üyeleri teklif ederiz. Teklif edilen Üyeler: Osman Gökçebaş, Fatma Kayacık ve Süleyman Erden. Teklif edenler: Orhan Vardar, Musa Ada ve Temel Gödek.  

CHP’li Usta: Kendinize güveniyorsanız…Gizli yapılan oylama esnasında tekrar söz alan CHP Grup Sözcüsü Mustafa Usta, “Sayın Başkanım ve değerli Meclis Üyesi arkadaşlarım Denetim Komisyonu ile alakalı mümkünse bir dakikanızı alacağım. Biliyorsunuz demokrasilerde olmazsa olmaz kural denetim mekanizmasıdır. Biliyorsunuz bizlerin geçen seneki Denetim Komisyonu raporunda belirttiğimiz gibi eğer seçimi kazanmış olsaydık, biz parti olarak Denetim Komisyonu’nu tamamen muhalefetten yapmayı düşünüyorduk. İsteriz ki, şeffaflığın gereği eğer kendinize güveniyorsanız güven esastır, kendisine güvenende hiçbir şeyden korkmaz. Bizde kendinize güveniyorsanız diyor ki, muhalefetten de bir adayı Denetim Komisyonu’na seçin ve bizimde bir arkadaşımız sizinle birlikte görev alsın. Evet, söylediğim gibi kendinizden eminseniz sıkıntı yok” dedi.  

AKP’li Gökçebaş: İfade uygunsuz kaçmıştırCHP’li Usta’ya cevap vermek için söz alan AKP Grup Sözcüsü Osman Gökçebaş ise, “Bu Meclis belirli bir mevzuat çerçevesinde çalışmaktadır. Bu mevzuatta demokratik sistemin oluşturduğu bir Meclis tarafından hazırlanmıştır. İkincisi olarak bu Meclis Üyesi arkadaşımızın her halde güvenle ilgili bir problemi var. Ancak bizim yönettiğimiz hiç kurumun güvenle ilgili problemi yoktur. Kaldı ki, kendisi demokratik hakkını gündem dışı söz alıp bir kişi önererek kulandı. Bu konuda ben yerinde olmayan söylemlerine daha fazla derinden cevap vermek istemiyorum. Kendilerinin yönettiği diğer belediyelerde de uygulamalar bellidir. Hal böyleyken buraya gelip bu şekilde ifade etmesi uygunsuz kaçmıştır” dedi.

AKP’li Çetinkaya: Kendinize güveniyorsanız bize oy verinAKP Grup Sözcüsü Osman Gökçebaş’ın ardından söz alan AKP’li Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, “Grup Başkanımız cevap verdi ama bir cümle ile ifade etmek istiyorum; Meclis Üyesi arkadaşımız kendinize güveniyorsanız bize oy verin diyor. Bence onlar kendilerine güveniyorlarsa bize oy versinler. Bu iş güven meselesi değil. Bu bir seçim meselesi ve birileri seçimle göreve gelerek denetim görevi yapacaklar. Elbette ki kendi arkadaşlarımıza güveniyoruz. Meclis Üyelerimize de güveniyoruz. Mustafa Beylere de güveniyoruz. Bu seçtiğimiz arkadaşlara daha çok güvendiğimiz için oy veriyoruz” diye konuştu.  

CHP’li Kılıç: Bir şeyler söylemek için konuşmanın anlamı yokAKP’li Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya’nın ardından söz alan CHP’li Meclis Üyesi Yüksel Kılıç ise, “Ömer Bey’in bu esprisi üzerine söz aldım. Arkadaşlarımız beni aday gösterdiler kendilerine teşekkür ediyorum. Seçim sonucu ne olursa olsun önemli değil, iradeye saygımız sonsuzdur. Ancak Mustafa arkadaşımızın önerisine sıcak bakmak lazım. Yok, efendim Şişli’de böyleymiş, Maltepe’de böyleymiş, 39 ilçede böyleymiş deyip kenara atmamak lazım. Yani bir teklif yaptı kabul edersiniz veya ret edersiniz. Bunun iradesi de sizin kendi elinizde. Onun için bu teklifle ilgili sırf bir şeyler söylemek için konuşmanın anlamı yok” dedi.

Gökçebaş: Yok böyle bir dünya

Denetim Komisyonu seçimi ile alakalı son sözü alan AKP Grup Sözcüsü Osman Gökçebaş da, “Biz Yüksel Beyin konuşmasını içerik olarak tasdikliyoruz ve destekliyoruz ama öncelikle bir şeye saygı duyulmasını istiyorlarsa karşılarındaki gruba saygı duyarak ifade etmeyi öğrensinler. Ondan sonra saygı duyalım. Siz söz alın her türlü hakareti yapın, saygısızlığı yapın sonra bu fikre saygı duyun deydin. Yok, böyle bir dünya” dedi.

Yapılan gizli oylamanın sonuçları ise şöyle:
 


Daha sonra gündemdeki teklifler ve raporların görüşülmesine geçilerek 1,2,3,4,5,6,7,8 ve 9 No’lu teklifler ile gündemdeki 1 ve 2 No’lu raporlar oy birliği ile kabul edildi. Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından Meclis Başkanı Murat Gülkıran, Esenler Belediye Meclisi’nin 5. Seçim Yılı 3’ncü Dönem 2016 Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın birinci birleşimini 7 Ocak 2016 Perşembe günü 15.00’da tekrar toplanmak üzere kapattı.

AKP’li Bir Meclis Üyesi: Bu bize yakışmadı

CHP’li ve AKP’li Meclis Üyeleri’nin “Güven” sözcüğü ile girdikleri polemiğin ardından AKP’li Meclis Üyeleri’nden bir kişinin kendi gösterdikleri Fatma Kayacık’a bir oy eksik vermesinin kabul edilemez olduğunu belirten AKP’li bir Meclis Üyesi gazetemize şöyle konuştu;

“Öncelikle polemik olmaması için adımın açıklanmasını istemiyorum. Sizlerinde yakından takip ettiği gibi toplantıda CHP’li Meclis Üyesi arkadaşlarımızla aramızda bir “Güven” polemiği yaşandı. Belediye Başkan Yardımcımız Ömer Bey bunun üzerine yanlış hatırlamıyorsam “Bence onlar kendilerine güveniyorlarsa bize oy versinler” şeklinde bir ifade kullandı. Bu sözlerin ardından kendi partimizin aday gösterdiği bir kadın üyemize 1 oy eksik çıktı. O güven sözlerinin ardından bu ne kadar acı bir şey biliyor musunuz? Ben inanıyorum hem sayın İlçe Başkanımız hem de Sayın Belediye Başkanımız bu konuyu derinlemesine masaya yatıracaklardır ve Fatma Hanıma oy vermeyen arkadaşımıza da gerekli cevabı vereceklerdir. Daha fazla konuşmak istemiyorum ama bu olay bize hiç yakışmadı”             
 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
O bildiriye bende imzamı atıyorum…07 Nisan 2021
İBB’DE İŞE GİRMEK- TORPİL- LİYAKAT 26 Mart 2021
Ahlaksızlara tepki koymayanlardan “8 Mart” anması08 Mart 2021
Muhalefet Rehin Üniversiteye Kelepçe -Pranga 05 Ocak 2021
İsyanım CHP Yönetenlerine - "Eline, Beline, Diline Sahip Ol"28 Aralık 2020
CHP’li Sahte Kabadayı Şaban Bak Ben Kimim 07 Aralık 2020
​Ertürk Merkez Partiye Danışman oldu.05 Aralık 2020
Aziz Milletimizin Kıymetli Evlatları;23 Kasım 2020
Muhalefet iktidar olmak ister – Kılıçdaroğlu ne istiyor?14 Kasım 2020
Mesut Yılmaz hayatını kaybetti30 Ekim 2020
Erkan Baş'tan ve SODEV’den Erdoğan'a "Sen kimsin?"23 Ekim 2020
Siney-i Millet!16 Ekim 2020
İBB Meclisi’nde kavga17 Eylül 2020
CHP Esenler İlçe Başkan Yardımcısının Oğlu Beni Kandırdı11 Eylül 2020
İyi Bir Ülke Yönetimi mi - Doğalgaz ve Petrolünüz mü?22 Ağustos 2020
CHP’de “Tek yol sağ particilik- Tek yol post ve dost”18 Ağustos 2020
İNCE ve genel merkeze küfreden zavallıları kınıyorum…13 Ağustos 2020
“Ne çabuk unuttunuz” CHP Örgütü birbirini yiyor…06 Ağustos 2020
CHP’de Yeni Parti Meclisi Belli Oldu27 Temmuz 2020
CHP bir genel başkan değil bir “lider” beklemektedir13 Temmuz 2020
Kurultaya Giderken… “Delege Demokrasi Direnişi İçinde Olmalı”12 Temmuz 2020
CHP Kurultayı ve Sosyal Demokrasinin İlkeleri05 Temmuz 2020
Fatih’in Panosu Kurtuluş mu- Kuruluş mu? Bir Acayip Ülkeyiz28 Haziran 2020
Bir Süreliğine Yokum… Pandemi Arası 26 Haziran 2020
CHP’de FETÖ’cü Hayranlığı –Davutoğlu – Babacan Sevdası26 Mayıs 2020
Ersel, Sen “Suyun Altından Saman Yürütürsün”22 Mayıs 2020
Olmadı İmamoğlu… Saraylılara cevap bu değil 15 Mayıs 2020
Halit Çelenk-Deniz-Yusuf – Hüseyin - Zor bir yazı…06 Mayıs 2020
Vazgeçmek zor olsa da vazgeçtim…27 Nisan 2020
Kanayan Toplum Vicdanı – İnfaz Yasası17 Nisan 2020
Virüs Kapitalizmi Yerle Bir Etti –Sosyalistler Direniyor07 Nisan 2020
Sosyal Devlet Olmaya Çağrı! Yarın Değil Hemen Şimdi!26 Mart 2020
Koranavirüsü Yenmek Kolay, Cehaleti Yenmek Zor!!!21 Mart 2020
CHP Esenler gençliği için gezinin ne önemi var19 Şubat 2020
YA DEMOKRASİ YA DA DEMOKRASİ BAŞKA SEÇENEK YOK…06 Şubat 2020
Kalemini ve Kişiliğini Satan Emlakçi- Gazeteci 05 Şubat 2020
Haberimiz Ulusalda Ses Getirdi- Kuzu Gerçekten Dolandırıcı mı? 14 Aralık 2019
Esenler CHP Delegasyonu- Feodal Ağalık25 Kasım 2019
Bay Gazeteci Kaç Paraya, Kaç Paralık İlçe Başkanına Satıldın…02 Kasım 2019
CHP Esenler’den Plaket- Rüşvet- Cemaat- Tarikat Dörtlemesi 11 Eylül 2019
Liyakatsiz Sosyalistler & CHP’liler25 Ağustos 2019
Ekonomik Kriz Bayramı Zehir Etti11 Ağustos 2019
Makyavelizm beyinli Şovenizm kafalı Oportünist BAŞKAN07 Temmuz 2019
Korkusuz Üç Gazetecinin Yazdığı 16 Haziran05 Temmuz 2019
“YUNAN” AKP’yi Bitiren Beş Harfli Kelime 29 Haziran 2019
BAY ÜTEBAY… İmamoğlu’na Konuşulmuşsa Sen Cevap Vereceksin 26 Haziran 2019
Barışın, Kardeşliğin Egemenliğini Kuralım20 Haziran 2019
Esenler İYİ Partili Dörtlü- AKP’nin Dümencileri10 Haziran 2019
Ekrem İmamoğlu Açık Farkla Bir Kez Daha Kazanacak29 Mayıs 2019
Esenlerde Irkçılar İmamoğluna Yunanlı Sloganı Attılar26 Mayıs 2019
Eeyy Göksu Efendi Sen Önce Haddini Bileceksin24 Mayıs 2019
Anne Dünyadır- Anne Vatandır “Her şey güzel olacak “13 Mayıs 2019
Bakırköy'de Bayram Değil Öfke Vardı02 Mayıs 2019
Helalinden Oy - Helalinden İstanbul18 Nisan 2019
İmamoğlu Tamam- Esenler’de İttifaka Oy Vermeyeceğiz28 Mart 2019
İttifaklarınızı Alın Başınıza Çalın… BİZDEN-SİZE OY YOK…28 Şubat 2019
Esenler’in STK’larına Basının Cevabı 24 Şubat 2019
CHP’yi Sağ- Sağı İktidar Yapma Mücadelesi Veriyorlar08 Şubat 2019
CHP Esenler Beşik Gibi Sallanıyor- Yıkıldı Yıkılacak 25 Ocak 2019
CHP’nin Şeyhülislâmcıları – Dinçi Gericileri19 Ocak 2019
Neden Meclis Üyesi Olacaksınız???03 Ocak 2019
Çölaşan-Sirmen-Doğru Bana Çok Şey Öğretti 16 Aralık 2018
CHP’de Paşan ve Feodal Ağababan Varsa ADAYSIN14 Aralık 2018
Başaramazsınız Solu Yok Sayarak, Sağcı Devşirmelerle08 Aralık 2018
Gerçekten bu durum normal bir durum değil27 Kasım 2018
CHP İl ve İlçe Başkanları otoriteye boyun eğmemeli24 Kasım 2018
İnsan Müsveddeleri Ne Kadar Çokmuş Yahu…21 Kasım 2018
CHP Düzene Muhalif Değildir… 31 Ekim 2018
İttifak -İmamın Kayığı- Siyası Mezarlık 24 Ekim 2018
Her Şeye Eyvallah Diyorsan Adam Değilsin17 Ekim 2018
CHP İlçe Başkanı Huzur Toplantısında Neden Konuşmadı…08 Ekim 2018
Ütebay’a Göre Gülmek Devrimci Eylemmiş 14 Eylül 2018
Düzenin Balans Ayarcıları-İkisi de Sol Değil05 Ağustos 2018
Değişmek ve Yenilenmek Devrimcinin Kişiliğidir28 Temmuz 2018
Koltuk Sevdalısı CHP’liler Kötülük Yapıyorsunuz23 Temmuz 2018
Değişim Ama Evrimleşerek Değişim ​21 Temmuz 2018
ŞİMDİLİK ELVEDA DEMOKRASİ!..18 Temmuz 2018
CHP’de Kazanmadan Bölüşenler Rahatsız04 Temmuz 2018
CHP’li Fosillerin El Yordamı- AKP ve MHP26 Haziran 2018
Yerel Basın Kaşık, Çatal Aramaz-Haber Arar10 Haziran 2018
Yoldaş Dediklerim Kıvırtınız…30 Mayıs 2018
Ana Muhalefet Çadırı Karıştı22 Mayıs 2018
Solcular Ezilen Halkların Mücadelesini Verir 19 Mayıs 2018
24 Haziran Sonrası Faturayı Sen Ödeyeceksin08 Mayıs 2018
Yani Dünyanın En Tuhaf Mahlukusunuz30 Nisan 2018
AKP’lilerin, kıblesi ve ABD karşıtlığı 17 Nisan 2018
CHP Esenler İlçe Başkanı Parti Sucu İşlese de “AFERİN” 13 Nisan 2018
Umudu Yarınlara Taşımak Zorundayız…12 Nisan 2018
Olmuşuz Enayi Bir Toplum, Olmuşuz Ahlak Yoksunlarının Kuklası29 Mart 2018
KAFTANCIOĞLU: MÜCADELEYİ BUNDAN SONRA DA SÜRDÜRECEĞİZ21 Mart 2018
CHP “HAYIR” Birleşenlerine Kulak Vermeli16 Mart 2018
Yurtsever Yoldaşım Çare Sen Olacaksın 01 Mart 2018
TÜRKİYE'YE CHP, CHP'YE SOL KANAT19 Şubat 2018
Millilik Yoksulun Hakkını Peşkeş Çekmek Midir? 18 Şubat 2018
"ÖSO’yu donat YPG’yi yarat" kandırıldık diye hava at.30 Ocak 2018
Muhalefet “Ben Savaşa Karşıyım” Diyemez23 Ocak 2018
CANAN, Devrimcidir, Korkusuzdur, Yalnız Değildir.17 Ocak 2018
2018’de yakamızdan düşün…31 Aralık 2017
CHP’nin İçinde Kim Mezhepçi- Ben Değilim…27 Aralık 2017
Bay Ütebay… Ser Vermek Kolay mı zannediyorsun?19 Aralık 2017
Ben Sizi Adalete ve Yüce Örgüte Havale Ettim04 Aralık 2017
CHP’yi sol, solu ise iktidar yapalım…17 Kasım 2017
Eleştirenlere “CİHAT” ilan edenler…03 Kasım 2017
Katil ABD'den dost olmaz…22 Ekim 2017
Sizi Örgütün Vicdanına Havale Ettim12 Ekim 2017
Ben Korkusuz Ve Zor Birisiyim28 Eylül 2017
Hilafet Karanlığı ve İŞİD Kafalılar19 Eylül 2017