SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > FİNANS

AB’DEN STK PROJELERİNE 6.150.000 MİLYON AVRO DESTEK…
13 Kasım 2013
Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Türkiye ve AB sivil toplumları arasındaki diyaloğun güçlendirilmesi amacıyla geliştirilen “AB ve Türkiye arasında Sivil Toplum Diyaloğu III Siyasi Kriterler” hibe programının teklif çağrısı 7 Kasım 2013 tarihi itibarıyla yeniden yayınlandı…
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
AB’DEN STK PROJELERİNE 6.150.000 MİLYON AVRO DESTEK… 

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Türkiye ve AB sivil toplumları arasındaki diyaloğun güçlendirilmesi amacıyla geliştirilen “AB ve Türkiye arasında Sivil Toplum Diyaloğu III Siyasi Kriterler” hibe programının teklif çağrısı 7 Kasım 2013 tarihi itibarıyla yeniden yayınlandı…

Hibe programı kapsamında “Siyasi Kriterler” alanında sivil toplum kuruluşları tarafından geliştirilecek projelere toplam 6.150.000 milyon Avro destek sağlanacak.
 
“Siyasi Kriterler bileşeni altında, ayrımcılıkla mücadele, insan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğü alanlarında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının AB’nin siyasi konularla ilgili politikalarını daha yakından tanıması ve AB sivil toplum aktörleri ile karşılıklı deneyim paylaşımında bulunması hedeflenmektedir.
 
AB üye ülkeleri veya Türkiye’de; demokrasi, yargı, temel haklar ve özgürlükler, sosyal diyalog ve dayanışma, kültür, göç ve sığınma konularında çalışan dernek ve vakıfların başvuru sahibi ve eş-başvuran olabileceği hibe programı kapsamında, üniversiteler (yalnızca araştırma merkezleri ve düşünce kuruluşları), barolar, işveren sendikaları, işçi ve memur sendikaları, belediye ve belediye birlikleri ve il özel idareleri (6360 ve 6447 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu gereğince Mart 2014’te tüzel kişilikleri kaldırılacak olan 30 ildeki İl Özel İdareleri hariç)eş-başvuran olarak projelerde yer alabilecektir.
 
Son başvuru tarihi 23 Aralık 2013 olan Siyasi Kriterler hibe programından faydalanılabilmesi için, projelerde AB ve Türkiye’deki kuruluşlar arasında ortaklık kurulması şartı bulunmaktadır. Bu doğrultuda, hibe programına başvuru yapacak olan Türkiye’deki başvuru sahiplerinin AB üyesi ülkelerindeki kuruluşlarla, AB üyesi ülkelerdeki başvuru sahiplerinin ise Türkiye’deki kuruluşlarla uygun ortaklıklar kurmaları gerekmektedir. Ortak bulma sürecinin kolaylaştırılması adına, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından online “Ortak Arama ve Eşleştirme Aracı” geliştirilmiştir.
 
Siyasi Kriterler hibe programının teklif çağrısı ilk olarak 20 Mayıs 2013 tarihinde yayımlanmış olup, teknik nedenlerden dolayı 27 Ağustos 2013 tarihinde iptal edilmiştir.
Söz konusu teklif çağrısı kapsamında yapılan proje başvuruları değerlendirmeye alınmayacak olup, proje başvurusunda bulunan kuruluşların yenilenen teklif çağrısı kapsamında tekrar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.”


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer FİNANS Haberleri

Başlık Tarih
 
Bakın vergide kaçıncı sırada? 26 Haziran 2015
Tüketici Fiyat Endeksi, Ocak 201404 Şubat 2014
Hükümetin zam teklifi memuru şoke etti!14 Mayıs 2012
Öğrenim kredisini ödemeyene e-haciz şoku04 Nisan 2012
BELEDİYEDEN RAMAZANDA ZAM…13 Ağustos 2011
CARİ AÇIK 72,5 MİLYAR DOLAR…11 Ağustos 2011
ADABANK GÜR’ÜN…29 Temmuz 2011
KEMAL DERVİŞ ÖNDE…20 Mayıs 2011
KEMAL DERVİŞ ADAYLAR ARASINDA…21 Nisan 2011

https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
..
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH