Flaş Haber :
Hava Durumu

Trabzonlular'dan bir kütüphane daha

15 Haziran 2021
0 Haber Yorum
Esenler’deki Sivil Toplum Kuruluşlarının çoğu Esenler Belediyesi’nden yardım dilenirken, Esenler Trabzonlular Derneği örnek bir projeyi daha hayata geçiriyor. Dernek Yönetimi, muhtarların ortaklaşa belirleyeceği bir okula daha kütüphane yaptıracak.

Her seçim öncesi ortaya çıkan ve Esenler Belediyesi’nden yardım dilenen yüzlerce sivil toplum örgütünün aksine Esenler Trabzonlular Derneği, Esenler eğitimine katkı sunmaya devam ediyor.

Kimseden yardım istemeden Esenler’deki birçok okula kütüphane yaptırıp, ihtiyaç sahibi öğrencilere ayakkabı ve elbise yardımı yapan Dernek Yönetiminin, siyasi parti, din, dil, ırk ve mezhep ayırmadan yaptıkları yardımlar takdir toplamaya devam ediyor.

Esenler’deki bir okula daha yaptıracakları kütüphane ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Esenler Trabzonlular Dernek Başkanı Zeki Yılmaz, “Sizlerin de yakından takip ettiği gibi dernek olarak Esenler’deki birçok okulumuza kütüphane yaptırdık. Ha şunun özellikle bilinmesini istiyoruz, biz Dernek Yönetimi olarak şov veya övünmek için bunları yapmıyoruz. Bir sivil toplum örgütünün görevi olduğu için yapıyoruz. Bunu yaparken de asla hiç kimsenin siyasi partisine, dinine, diline, ırkına veya mezhebine bakarak yapmıyoruz. Esenler’deki herkes bizim kardeşimiz. Bizim derneğimizin üyeleri arasında Sivaslısı var, Mardinlisi var, Siirtlisi var, Malatyalısı var. Yani biz dernek olarak vatanını milletini ve bayrağını seven her kesimi kucaklıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde yönetimdeki arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda ihtiyacı olan bir okulumuza daha kütüphane yaptırma kararı aldık. Bu kütüphanenin hangi okula yapılacağına ise muhtar arkadaşlarımız kendi aralarında alacakları ortak kararla verecekler. Bunun yanı sıra geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize yine ayakkabı ve giysi yardımında bulunacağız. Yine bunu da mahallerinin önderleri olan mahalle muhtarlarımız aracılığıyla yapacağız.” Diye konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnket

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ

Türkiye İşçi Partisi (TİP)
CHP
HDP
MHP
İYİ PARTİSİ
DEVA PARTİSİ
GELECEK PARTİSİ
ZAFER PARTİSİ
SAADET PARTİSİ
REFAH PARTİSİ
MEMLEKET PARTİSİ
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.